ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rendery Samsung Galaxy S21

Bądźmy dobrej myśli – Samsung Galaxy S21 z Exynosem bardziej energooszczędny

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dzisiaj mogliście obejrzeć na filmie Galaxy S21+. Nagrana została wersja ze Snapdragonem 888 na pokładzie, czyli zapewne ta, która nie dotrze do Polski. Dla nas zapowiadany jest Exynos 2100, czyli u niektórych osób już może zapalić się lampka. Tegoroczna generacja flagowych smartfonów Samsunga wyraźnie się różniła w zależności od zastosowanego układu obliczeniowego. Mimo że Koreańczycy zapewniają, że będzie zdecydowanie lepiej, to komentujący w Sieci są sceptyczni. Tymczasem pojawia się dobra wiadomość z zaufanego źródła.

Samsung Galaxy S21 Ultra zużywa dużo mniej energii od Galaxy S20 Ultra – Exynos uratowany?

Niezastąpiony Ice Universe donosi, że Galaxy S21 Ultra względem Galaxy S20 Ultra zużywa wyraźnie mniej energii w ramach takiego samego testu. Dla przypomnienia, jeśli wierzyć plotkom, oba smartfony mają dzielić ze sobą ten sam akumulator, a przynajmniej o tej samej pojemności (5000 mAh). Tym sposobem różnica jest wyraźna (22% zamiast 55%). Na tyle wyraźna, że ciężko uwierzyć, aby wynikała wyłącznie z poprawy samego procesu technologicznego (5 nm zamiast 7 nm). Niewątpliwie Samsung może podnieść ten temat w przyszłości, patrząc na dotychczasowe podziękowania i przeprosiny.

Zobacz też: Nielimitowany internet na święta w prezencie od T-Mobile. Jak odebrać?

Jedną z niewiadomych pozostaje wciąż zestawienie Galaxy S21 między sobą w wydaniach z Exynosem 2100 i Snapdragonem 888. To ona będzie swego rodzaju przypieczętowaniem sukcesu Samsunga. Kto wie? Być może w tym roku to użytkownicy flagowych Samsungów z USA i Chin będą nam zazdrościć możliwości Exynosa? Niemniej musimy poczekać do pierwszych testów, które zapewne pojawią się niedługo po premierze. Ta prawdopodobnie odbędzie się już w styczniu.

Źródło: Twitter (Ice Universe)

Sprawdź najnowsze wpisy