ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Z Flip 5G oficjalnie

Samsung Galaxy Z Flip 5G oficjalnie – jest mocniej, jest 5G i nowe kolory

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy Z Flip 5G został oficjalnie zaprezentowany przez producenta. Wprawdzie Samsung szykuje się na swoje wydarzenie, które odbędzie się 5 sierpnia, gdzie zaprezentuje 5 nowych sprzętów, ale widać ten model nie zasługiwał na to, żeby się na nim pojawić. Trudno się dziwić, bo mówimy tutaj o odświeżonej wersji smartfona, który swoją premierę miał zaledwie kilka miesięcy temu. Co nowego pojawiło się więc w tej wersji?

Samsung Galaxy Z Flip 5G oficjalnie

Samsung Galaxy Z Flip 5G oficjalnie
Fot. Samsung Galaxy Z Flip 5G

Największą zmianą względem modelu, który został zaprezentowany w lutym, jest oczywiście możliwość obsługi sieci 5G. To przełoży się oczywiście na szybsze korzystanie z sieci, jeżeli taka będzie dostępna. Do tego dochodzi także nowy procesor, który został Qualcomm Snapdragon 865+. Zmiana względem Snapdragon 855+, który znajdował się w pierwszej wersji, powinna być zauważalna, choć zapewne nie dla wszystkich użytkowników. Niemniej cieszy, że Samsung Galaxy Z Flip 5G będzie wydajniejszy, niż poprzednia wersja.

Sprzęt pojawić ma się także w dwóch nowych wariantach kolorystycznych – Mystic Bronze oraz Mystic Grey. I to w zasadzie tyle, jeżeli chodzi o zmiany względem bazowego modelu. Patrząc na to, faktycznie nie dziwi już to, że Samsung nie czekał z premierą nowego urządzenia do swojego wydarzenia. Tam skupi się na zupełnie innych sprzętach i również tam powinniśmy zobaczyć nową wersję innego składanego smartfona. Mowa o Galaxy Z Fold 2, którego zdjęcia przedostały się ostatnio do sieci. Już niedługo powinniśmy przekonać się, czy faktycznie będzie tak wyglądał.

Zobacz też: Realme C11 to prawdziwy hit.

Co do ceny nowego Galaxy Z Flip 5G, ten będzie oczywiście droższy od bazowej wersji. Jego cena została ustalona na 1449,99 dolarów i dostępny ma być u operatorów w Stanach Zjednoczonych. W bezpośrednim przeliczeniu daje to 5721 złotych. Zważywszy na to, że w Polsce Flip kosztował na start 6600 złotych, trzeba liczyć się z tym, że będzie drożej. O ile oczywiście ta wersja pojawi się w naszym kraju, bo obecnie nic na ten temat nie wiadomo.

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy