Power bank dla domu od LG

„Power bank” od LG dla całego domu – Tesla ma konkurencję

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Tesla Powerwall, czyli power bank dla domu, właśnie zyskał konkurencję. LG Energy Solution zaprezentowało nowy system baterii domowej. Ta ma pełnić rolę zapasowego zasilania w razie awarii zasilania, jednak to dopiero początek możliwości tego systemu. Pozwoli on bowiem także na magazynowanie energii z OZE, lub z taryfy nocnej, co pozwoli płacić niższe rachunki. Nowa seria składa się z urządzeń LG RESU Prime i LG RESU Flex. Producent chwali się, że ten pierwszy, to największy na rynku system magazynowania energii elektrycznej w domu.

Power bank dla domu od LG

Power bank dla domu od LG

LG RESU16H Prime, który oferuje aż 16 kWh energii użytkowej. Warto podkreślić, że mowa tu o mocy, którą może oddać, a nie tylko magazynować. System ten może także działać w baterii z drugim egzemplarzem, co ma się przekładać na podwojeniu zapasu energii do 32 kWh. Warto tu dodać, że według statystyk para zużywa około 1500 kWh rocznie, co przekłada się na około 4,2 kWh dziennie. Jak łatwo więc obliczyć pojedynczy bank energii powinien wystarczyć na niecałe 4 dni, natomiast pakiet podwojony na prawie 8 dni. Oczywiście to wartości średnie i zależnie od użytkownika można ten czas znacznie skrócić lub wydłużyć. 

Zobacz też: Sony kupi serwis streamingowy z anime za kolosalną kwotę

Urządzenie może wykrzesać z siebie moc szczytową do 11 kW, lub 14 kW, jeśli zainstalowane są dwa urządzenia. Dla porównania Tesla Powerwall wykorzystuje baterię 13,5 kWh i może dostarczyć do 5 kW mocy. Dla osób z mniejszymi wymaganiami jest dedykowany LG RESU10H Prime. Oferuje on 9,6 kWh pojemności baterii litowo-jonowej w środku. Podobnie jak model droższy może działać w zestawie ze swoim bliźniakiem, co ma się przekładać na pojemność do 19,2 kWh. Osiąga moc do 7 kW, lub do 10 kW przy zainstalowanych dwóch urządzeniach. Model tańszy ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, natomiast droższy trafi do sklepów w przyszłym roku. LG nie pochwaliło się jeszcze ceną, jednak jedno jest pewne: tanio nie będzie. 

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy