Sony to bardzo duża firma, która ma w swoim portfolio naprawdę wiele działów. Dziś dowiedzieliśmy się, że gigant zdecydował się na zakup Crunchyroll – popularnego serwisu streamingowego z anime, czyli azjatyckimi bajkami. Kwota, jaką Sony musi wyłożyć na stół, by sfinalizować transakcję, jest ogromna.

Sony kupi Crunchyroll za niemałe pieniądze

Sony kupuje Crunchyroll

Sony to prężnie rozwijająca się firma, która ciągle szuka okazji do poszerzania swojego portfolio. Dlatego też nikogo nie powinien zdziwić fakt, że gigant zdecydował się na zakup serwisu streamingowego Crunchyroll za kwotę 1,175 miliarda dolarów od AT&T. Usługa, w której ofercie można znaleźć wiele azjatyckich bajek określanych mianem anime, ma obecnie ponad 3 miliony płacących subskrybentów, co jak na tę niszę, jest całkiem dobrym wynikiem.

Zobacz także: Messenger nie działa – poważne kłopoty komunikatora w całej Polsce

Crunchyroll stanie się częścią posiadanego przez Sony Funimation, serwisu, który już posiada licencje na wiele popularnych produkcji takich jak m.in. Attack on Titan, Fullmetal Alchemist czy One Piece. Nie da się ukryć, że Sony ma teraz ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o rynek anime w Stanach Zjednoczonych. Netflix czy inne platformy, które również inwestują w anime, nie będą miały łatwego orzecha do zgryzienia, bo Japończycy stali się właśnie bardzo groźną konkurencją. Rozmowy pomiędzy AT&T a Sony o zakupie Crunchyroll trwały bardzo długo, ale w końcu dobiegły końca. Na razie wygląda na to, że obie strony są zadowolone.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.