Adobe przestanie wspierać program Flash Player po 31 grudnia 2020 roku. Natomiast od 12 stycznia 2021 roku zacznie aktywnie blokować jego zawartość. W związku z tym firma zdecydowanie zaleca wszystkim użytkownikom natychmiastowe odinstalowanie programu Flash Player, aby pomóc chronić ich systemy. W tym tygodniu firma Adobe opublikowała ostateczną planowaną aktualizację programu Flash Player we wszystkich regionach z wyjątkiem Chin kontynentalnych.

Ostatnia aktualizacja Flash Playera

Jedno z najbardziej kultowych dzieł we Flashu

W pożegnalnym oświadczeniu dołączonym do aktualizacji Adobe zamieściło pewien komunikat. Firma podziękowała w nim klientom i programistom, którzy korzystali z programu Flash i tworzyli jego zawartość w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Jesteśmy dumni, że Flash odegrał kluczową rolę w rozwoju treści internetowych w zakresie animacji, interaktywności, audio i wideo.

— Napisała firma. 

Zobacz też: Zaznaczanie tekstu w Androidzie przestanie być aż tak irytujące

Wydaje się to nieco niezwykłe, aby wydać aktualizację, tylko po to, aby w tym samym momencie poprosić ludzi o odinstalowanie programu. Z drugiej strony Flash z całą pewnością zasługiwał na to, aby dostać tą ostatnią oficjalną aktualizację. Młodsi czytelnicy mogą nie zdawać sobie z tego sprawy, ale to właśnie dzięki tej technologii obecny Internet wygląda, tak jak wygląda. Owszem, teraz niemal już wszystko bazuje na HTML5. Jednak konkretne rozwiązania i standardy widocznie z perspektywy użytkownika powstały właśnie w czasach, kiedy to Flash święcił triumfy. Nowoczesne portale wręcz urodziły się we Flashu. Cieszy jednak fakt, że już w nim nie żyją. Bądź co bądź była to technologia niezwykle ciężka i wadliwa. Mimo wielkiego sentymentu do treści w nim zawartych powinniśmy się cieszyć, że odchodzi na śmietnik technologii.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.