ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
zaznaczanie tekstu w Chrome android

Zaznaczanie tekstu w Androidzie przestanie być aż tak irytujące

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google Chrome 89 znajduje się w kanale Canary. Ta wysoce niestabilna przeglądarka otrzymała flagę funkcji, która w wolnym tłumaczeniu brzmi: machnij, aby przesunąć kursor. W opisie tej flagi napisano, że pozwala ona użytkownikowi na używanie gestów dotykowych do poruszania kursorem tekstowym. Flaga ta będzie działać tylko na systemie Android 11 i wyższych. Tym samym sterowanie kursorem podczas zaznaczania tekstu na Androidzie będzie o wiele prostsze i mniej irytujące.

Ulepszone zaznaczanie tekstu w Chrome na Androida

 zaznaczanie tekstu w Chrome android
Chrome

Ta funkcja pozwala użytkownikom systemu Android na przesuwanie palcem po ekranie w lewo lub w prawo w celu przesunięcia kursora. Wiele aplikacji klawiaturowych, takich jak Gboard i SwiftKey, posiada gesty/przyciski sterowania kursorem, ale ta funkcja działa niezależnie od aplikacji klawiaturowej. Dzięki temu nawet jeśli ktoś korzysta z innej klawiatury, niż ta od Google, to działanie tego gestu wciąż jest aktywne. Może to być spore ułatwienie dla właścicieli smartfonów, których producenci wciąż decydują się na autorską aplikację klawiatury.

Zobacz też: Ulepszone zaznaczanie tekstu w Chrome na Androida

Warto jednak podkreślić, że obecność w kanale Canary nie oznacza, że funkcja ta na pewno trafi do przyszłej bety, a z niej do najnowszej wersji Chrome. Wszystko zależy od jej stabilności i niezawodności, które właśnie są testowane. Istnieje nawet szansa, że Google w ogóle zrezygnuje z tej funkcji. Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie, ponieważ jest to coś, na co wielu użytkowników smartfonów czeka od dawna. Obecnie niestety najlepsze, co można powiedzieć o zaznaczaniu tekstu na smartfonie to to, że czasami nie jest aż tak frustrujące.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy