ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
EMUI 11 Plan aktualizacji

EMUI 11 przekroczyło ważny kamień milowy – z nakładki korzysta już wielu użytkowników

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Huawei to bardzo lubiana firma, która słynie przede wszystkim ze smartfonów działających pod kontrolą Androida, choć od dłuższego czasu bez aplikacji i usług Google. Rzecz jasna producent nie sprzedaje urządzeń z „czystym” Androidem, bo na wszystkich jest zainstalowana nakładka EMUI. Dziś poznaliśmy co nieco statystyk na temat EMUI 11, czyli jej najnowszego wydania. Huawei zdecydowanie ma powody do zadowolenia.

Liczba użytkowników EMUI 11 robi wrażenie – ile osób zainstalowało najnowszą już nakładkę?

liczba użytkowników emui 11

Huawei pochwalił się, że EMUI 11 przekroczyło barierę 10 milionów użytkowników z całego świata. To bardzo dobry wynik, a już szczególnie gdy weźmie się pod uwagę fakt, że został on ustalony w zaledwie 82 dni od momentu prezentacji najnowszej wersji nakładki. To spore osiągnięcie, bo EMUI 10 potrzebowało aż półtora miesiąca dłużej, by dobić do 10 milionów użytkowników. Nie da się ukryć, że Huawei wyraźnie przyspieszył.

Zobacz także: Nowy procesor Huaweia niebawem trafi do produkcji – nie jest jednak tym, na co czekamy

Najnowsza wersja EMUI to przede wszystkim masa zmian wizualnych i usprawnienia płynności działania. Nie można jednak zapomnieć o lepszym zarządzaniu uprawnieniami aplikacji i „pływającymi” okienkami. Rzecz jasna EMUI 11 nie zawiera ani aplikacji, ani usług Google i co więcej, spekuluje się, że to ostatnie wydanie EMUI przed całkowitym porzuceniem Androida przez Huaweia na rzecz swojego autorskiego systemu HarmonyOS z natywnym HMS. A wy korzystacie już z EMUI 11? Koniecznie napiszcie w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy