Darmowe kursy Unreal Engine od Epic

Chcesz tworzyć gry? Epic Ci w tym pomoże dzięki swoim kursom

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

 Epic Games stara się uczyć nowych twórców tworzenia gier przy pomocy Unreal Engine. Firma przygotowała pięć kursów, które mają im pomóc w lepszym opanowaniu silnika. Dodatkowo Epic ogłosił konkurs, który ma zachęcić ludzi do podjęcia nauki ich produktu. Firma przygotowała specjalne prezenty dla osób, które zechcą opanować nowe umiejętności związane z tworzeniem gier. Te trafią do 25 szczęśliwców. Warto jednak dodać, że są to raczej skromne upominki, dla osób już zainteresowanych tematem. Nie są to więc cenne nagrody, dla których warto uczyć się tworzenia gier. 

Darmowe kursy Unreal Engine od Epic

Darmowe kursy Unreal Engine od Epic

Zasady konkursu są banalnie proste. Należy zapoznać się ze wszystkimi pięcioma kursami na stronie Epica,  a następnie pochwalić się swoją odznaką ukończenia oznaczoną hashtagami #LearnUnreal i #Kontest na mediach społecznościowych. Jak łatwo się domyślić, chodzi tutaj o rozpowszechnienie tego szkolenia wśród twórców gier, tak aby stało się ono popularne. Ostateczny termin zgłoszeń to 13 grudnia 2020 roku. Zwycięzcy otrzymają kilka gadżetów, takich jak plecak, metalowa butelka z na wodę i mysz bezprzewodowa. Wszystkie z logiem Unreal.  

Zobacz też: Kontroler DualSense z PlayStation 5 z oficjalnym wsparciem na Steam

Samo szkolenie rzecz jasna jest darmowe, a według osób, które je ukończyły, zostało ono zrobione na naprawdę wysokim poziomie. Wymaga jednak dość dobrej znajomości języka angielskiego, zwłaszcza w kontekście omawianych technikaliów. Kursy te omawiają następujące zagadnienia:

  • Budowanie scen na przykładzie biura detektywistycznego.
  • Konwersja schematu gry na C++.
  • Tworzenie fotorealistyczny wrażeń za pomocą Quixela.
  • Projektowanie dźwięku przestrzennego i proceduralnego.
  • Dynamic Audio.

Niestety, nie mogę wejść na stronę z kursami. Możliwe, że ta cieszy się znacznie większym zainteresowaniem, niż Epic przypuszczało. Portal TechSpot jednak podaje, że te trwają od 45 minut do 3 godzin. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy