HarmonyOS jest systemem niezwykle wszechstronnym. Domyślnie ma on działać na urządzeniach wszelkiej maści. Od opasek sportowych poprzez smartfony i komputery, na lodówkach kończąc. Wczoraj chińska Midea wprowadziła na rynek serię nowych produktów dla inteligentnych domów. Te nowe urządzenia IoT są napędzane przez HarmonyOS. Tym samym system Huaweia zgodnie z planem chińskiego giganta trafił do urządzeń innego producenta.

HarmonyOS na sprzęcie AGD Midea

HarmonyOS na sprzęcie AGD Midea

Nowe produkty są częścią inteligentnych i interaktywnych urządzeń domowych Midea. Należą do nich podgrzewacze wody, zmywarki, inteligentne kuchenki i inne urządzenia AGD. Te są również połączone ze sobą, co oznacza, że można uzyskać dostęp do ich funkcji za pomocą jednego smartfonu. Innymi słowy, dostępność jest głównym celem nowych wprowadzanych na rynek urządzeń. Ponadto stwierdzono również, że nowe produkty Midea są dostarczane z trzema głównymi ulepszeniami. Pierwszą z nich jest szybka konfiguracja. Ta pozwala na szybkie podłączenie i konfigurację urządzenia za pomocą 3-sekundowego systemu dystrybucji sieci, który działa w oparciu o protokół Wi-Fi.

Zobacz też: Następca iPhone’a SE w 2021 roku? Nie zanosi się na to

Drugim istotnym usprawnieniem jest przenoszenie na ekran informacji z urządzeń bez ekranu. Oznacza to, że można przeglądać dane z urządzenia typu smart home, które nie posiada ekranu, poprzez smartfony w czasie rzeczywistym. Pomaga to użytkownikom monitorować i śledzić czas działania produktów, a nawet korzystać z dodatkowych funkcji. Trzecim i ostatnim dużym usprawnieniem jest funkcja, która pozwala użytkownikom na bezpośredni kontakt z serwisami fabrycznymi za pomocą jednego przycisku. Jest to szczególnie przydatne przy czyszczeniu, serwisowaniu, naprawie, a nawet przy zakupie materiałów eksploatacyjnych w niektórych przypadkach. Podczas konferencji Huawei Developer Conference we wrześniu 2020 roku chiński gigant technologiczny ujawnił, że będzie udostępniał swój system także innym firmom. Wydaje się, że nowe produkty Midea są pierwszymi z wielu, które będą działać na HarmonyOS. Chociaż szczerze mówiąc, liczyłem raczej na smartfony.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.