ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia 8000 4G wygląd i specyfikacja

Nokia 8000 4G ani trochę nie będzie przypominała swojego pierwowzoru

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

HMD Global co jakiś czas przywraca starsze konstrukcje Nokii w nowszym wydaniu. Od jakiegoś czasu krążą informacji o odnowionej Nokii 8000 i 6300. Ostatnie przecieki na ich temat prezentujące specyfikacje tych urządzeń budziły jednak wiele wątpliwości. Jednak do sieci właśnie trafiła grafika, która prezentuje wygląd pierwszej z nich. Przy okazji poza samym wyglądem przeciek zdradza także specyfikację nadchodzącego urządzenia. Tym razem ma ona znacznie więcej sensu i jest jak najbardziej wiarygodna.

Nokia 8000 4G wygląd i specyfikacja

Nokia 8000 4G wygląd i specyfikacja

Źródłem przecieku jest portal Winfuture.de. Umieścił on grafikę wyglądającą jak plakat promocyjny nowej Nokii. Ten oczywiście może być fałszywy, jednak Nokia 8000 4G raczej nie jest na tyle wzbudzającym emocje urządzeniem, aby komuś chciało się robić tego typu oszustwa. Telefon w przeciwieństwie do serii 8000 ma konstrukcję jednoczęściową. Producent jednak chciał, aby prezentował się on elegancko. I rzeczywiście, na grafikach wygląda świetnie. Być może na żywo będzie prezentował się jeszcze lepiej, dopóki… nie weźmiemy go do rąk. Obraz przyozdabia dumny napis Premium Glass-like Design. To znaczy, że obudowa będzie z błyszczącego tworzywa. To oznacza, że już po chwili znajdziemy na niej więcej odcisków palców, niż w kartotece policyjnej ze starego kryminału. Dodatkowo bardziej, niż pewne jest to, że będzie ona chętniej zbierała rysy, niż zapalony filatelista znaczki pocztowe.

Zobacz też: Chiny wysłały w kosmos pierwszego satelitę 6G

Jak już wspomniałem, nowy przeciek zawiera także nowe informacje na temat specyfikacji urządzenia. Ta wygląda natomiast o wiele bardziej sensownie niż w poprzednim. Źródło podaje, że Nokia 8000 4G będzie wyposażona w 2,8-calowy wyświetlacz LCD QVGA o rozdzielczości 320 × 240 pikseli. Sercem urządzenia ma być czterordzeniowy procesor Snapdragon 210 z 512 MB RAM i 4 GB pamięci masowej. Tą ostatnią można będzie rozszerzyć dzięki karcie microSD do 128 GB. Fani mobilnej fotografii raczej nie mają tu czego szukać. Telefon dostanie pojedyncze oczko aparatu o rozdzielczości 2 MPx. Oczywiście, taki aparat również może robić zdjęcia przyzwoitej jakości. Jednak dotychczasowe klasyczne Nokie na to nie wskazują. Za zasilanie urządzenie ma odpowiadać wymienna bateria 1500 mAh. Sam telefon działa natomiast pod kontrolą KaiOS. Jeśli chodzi o łączność, to znajdziemy w nim LTE, Bluetooth, Wi-Fi. Nie zabrakło także modułu GPS. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy