Nokia 6300 4G specyfikacja

Nokia 6300 4G i 8000 4G stają się faktem? Wyciek specyfikacji budzi podejrzenia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiadomość o powrocie Nokii 6300 i Nokii 8000 wyciekła zaledwie wczoraj, a już dziś mamy kolejne informacje na ten temat. Otóż wyciekły specyfikacje tych obydwu smartfonów. Właściwie to nie są one tu zbyt wielkim zaskoczeniem. Dostaniemy kolejne Nokie inspirowane modelami sprzed lat, które będą funkcjonować na systemie KaiOS. Jednak właściwie niczego innego po HMD Global raczej nie powinniśmy się spodziewać w tej materii. Problem w tym, że z tym przeciekiem jest coś mocno nie tak.

Nokia 6300 4G – ta specyfikacja nie ma sensu

Nokia 6300 4G specyfikacja

Na początku chciałem zająć się każdym z tych telefonów z osobna. Jednak po wczytaniu się w specyfikacje uznałem, że to nie ma najmniejszego sensu. I to nie tak, że są one identyczne, bo nie są. Skupię się jednak na tylko jednym z tych urządzeń, czyli na Nokii 6300 4G: Model ten bazuje na klasycznym telefonie komórkowym 6300. Pojawi się on w dwóch wariantach: z obsługą jednej lub dwóch kart SIM. Telefon ten ma pracować pod kontrolą systemu KaiOS. Z przodu mamy znaleźć 2,4-calowy ekran LCD o rozdzielczości 240 × 320 pikseli. I tu zaczyna robić się… dziwnie.

Zobacz też: Premiera Vivo S7e. To przyzwoity „średniak” z ekranem OLED i 5G

Otóż według źródła telefon ten ma oferować 512 MB pamięci wewnętrznej i 4 MB RAM. Rzecz w tym, że KaiOS nie byłby w stanie działać na tak małej ilości pamięci operacyjnej. Możliwe więc, że źródło źle spisało specyfikację. Po porównaniu do Nokii 800 Tough dochodzę do wniosku, że chodziło o 4 GB pamięci wbudowanej i 512 MB RAM. Zwykła pomyłka, która może się zdarzyć każdemu. Problem w tym, że to wcale nie jest koniec. Portal NokiaPoweruser podaje również, że ma on wykorzystywać jednordzeniowy procesor. To również jest dość podejrzane, ponieważ system ten jest zwykle łączony z dwu lub czterordzeniowymi układami. Pomijając to, ma on obsługiwać łączność GSM/WCDMA/LTE, a także Bluetooth. I znowu: specyfikacja pomija Wi-Fi, a to właśnie na liście tej łączności wyciekły obydwa urządzenia. Ten przeciek najzwyczajniej nie trzyma się kupy. Dlatego też nie ma sensu powoływać się na podobnej jakości informacje dotyczące Nokii 8000 4G.

EDIT:

Portal NokiaPoweruser dokonał drobnej korekty w specyfikacji, jeśli chodzi o pamięć obydwu telefonów. Jednak pozostałe kwestie budzące wątpliwości pozostają.

Źródło: NokiaPoweruser

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy