Kilka dni temu Samsung Galaxy A02 i Galaxy M02 otrzymały certyfikaty Bluetooth. Ten ostatni został wtedy zauważony na Geekbench. Okazało się, że te obydwa urządzenia są tak naprawdę jednym i tym samym dedykowanym dla różnych rynków. Przy okazji wyszło także na jaw, że będą to budżetowce ze zmarnowanym potencjałem. Wszystko tu psuje ilość pamięci operacyjnej, która wynosiła zaledwie 2 GB. Warto podkreślić, że od Androida 11 minimalna dopuszczona przez Google pamięć operacyjna ma wynosić 3 GB. I tu cały na biało — o ile będzie taka wersja kolorystyczna — pojawia się Galaxy A02s.

Samsung Galaxy A02s — specyfikacja

Samsung Galaxy A02s specyfikacja

Samsung Galaxy A02s jest tym, czym powinny być Galaxy A02 i M02. Czyli dobrze wyposażonym budżetowcem ze Snapdragonem 450 i 3 GB pamięci operacyjnej. Urządzenie to ma zadebiutować z Androidem 10 prosto z pudełka. Dzięki 3 GB RAM istnieje szansa, że dostanie ono aktualizację do wyższej wersji systemu. Przy okazji taka ilość pamięci operacyjnej powinno wystarczyć jeszcze przez długi czas do podstawowych zastosowań. Niestety, 2 GB zaczęło już być wartością niewystarczającą, co zauważyło nawet samo Google. Gigant przeniósł więc tę wartość do Androida Go. 

Zobacz też: Netflix podał tytuł i pokazał zdjęcia produkcji anime z serii „Pacific Rim”

Z listy Geekbennch Galaxy A02s wynika, że ma ona numer modelu SM-A025G. Jednak certyfikaty FCC i NBTC sugerują, że urządzenie to ma być wyposażone w numery modeli SM-A025M/DS i SM-A025M. Niezależnie od tego, które źródło ma rację, to nadal są one inne niż numer modelu standardowej wersji Galaxy A02 (SM-A025F). Co więcej, certyfikaty te ujawniają również, że Galaxy A02s dostanie baterię 5 000 mAh. Niestety, nie ma tu mowy o obsłudze szybkiego ładowania. To oznacza długi czas pracy na baterii i długie oczekiwanie, zanim się ona napełni. Certyfikaty potwierdzają również, że dostaniemy wariant z obsługą Dual SIM. Dodatkowo urządzenie ma oferować jedynie Wi-Fi w standardzie 2,4 GHz. Jeśli Samsung zadba o niską cenę, to może to być budżetowiec idealny.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.