Dwa urządzenia Samsung pojawiły się w zeszłym tygodniu na norweskiej stronie internetowej NEMKO. Oba modele noszą numery modeli SM-A025F i SM-M025F i są uważane za Galaxy A02 i Galaxy M02. Modele te uzyskały certyfikat Bluetooth SIG, co oznacza, że wkrótce zostaną wprowadzone na rynek. Co ciekawe, oba certyfikaty są zawarte w tym samym dokumencie certyfikacyjnym, co oznacza, że oba modele mogą być tymi samymi telefonami, ale będą wprowadzane na różne rynki pod jedną z tych dwóch nazw.

Samsung Galaxy A02 i M02 – specyfikacja

Samsung Galaxy A02 i M02 - specyfikacja

Niestety, specyfikacje smartfonów nie są zawarte w wykazie SIG Bluetooth. Jednakże SM-A025F wcześniej pojawił się w bazie danych Geekbench. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że sercem obydwu smartfonów ma być układ Snapdragon 450. Ten będzie wspierany przez 2 GB RAM, a całość ma działać na Androidzie 10. Ten jeden parametr to już spore rozczarowanie. Narzekano na to nawet w przypadku modelu Galaxy A01. Nawet Google zrozumiało, że 2 GB pamięci operacyjnej to już zdecydowanie zbyt mało. Dlatego też w wymaganiach minimalnych dla Androida 11 jest 3 GB RAM. Sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby Samsung Galaxy A02 i M02 dostały Androida w wersji Go. Niestety, w specyfikacji mamy już pełną wersję systemu. Nic nie wskazuje na to, że z czasem modele te dostaną aktualizację do 11 Go.

Zobacz też: [SPT #129] Żenujące kłamstwo Apple o iPhone 12 – byleby go sprzedać

Listy Geekbench są zazwyczaj skąpe, jeśli chodzi o informacje. Dlatego też w przypadku pozostałej części musimy bazować na plotkach. Jakiś czas temu wyciekła informacja, że Galaxy A02 będzie oferował 5,7-calowy wyświetlacz HD+. Z tyłu urządzenia ma znaleźć się podwójny aparat z modułem głównym 13 MPx i 2 MPx czujnikiem głębi. Na froncie znajdziemy natomiast 8 MPx oczko. Jeśli zaś chodzi o baterię, to ta ma oferować wciąż sensowne 3 500 mAh. Biorąc pod uwagę, że według specyfikacji Bluetooth to ten sam model, to samo odnosi się także do Galaxy M02. Samsung nie wydał jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu na temat Galaxy A02 i M02. Jednak można oczekiwać, że smartfony te trafią na rynek już wkrótce.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.