ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Z Fold 3 z wysuwanym aparatem

Galaxy Z Fold 3 z wysuwanym aparatem? Samsung zdobył ciekawy patent

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung jest liderem na rynku składanych smartfonów. I robi wszystko, by nadal nim pozostać. Właśnie dlatego gigant nadal składa patenty projektowe i użytkowe związane z tym rodzajem urządzeń. Pokazuje to zaangażowanie firmy w to, co zostało powiedziane na temat przyszłości smartfonów. Tym razem producent poszedł o krok naprzód i połączył składanego smartfona z wysuwanym przednim aparatem fotograficznym. Wygląd urządzenia sugeruje, że tak może się prezentować Galaxy Z Fold 3.

Samsung Galaxy Z Fold 3 z wysuwanym aparatem?

Samsung Galaxy Z Fold 3 z wysuwanym aparatem

Jak zawsze, nowy patent użytkowy Samsung Electronics został zauważony przez firmę LetsGoDigital. Firma zgłosiła go do WIPO (World Intellectual Property Office) pod tytułem Składane urządzenie elektroniczne z przesuwną konstrukcją i metodą sterowania. Patent został zatwierdzony i opublikowany 22 października. W 79-stronicowej dokumentacji tego patentu mówi się o wykorzystaniu wysuwanego aparatu na 4 różne sposoby. Oczywiście to wcale nie musi oznaczać, że rozwiązanie to faktycznie trafi do Galaxy Z Fold 3, jednak i tak warto mu się bliżej przyjrzeć. 

Zobacz też: Apple i Qualcomm związały się na długie lata, mimo inwestycji tego pierwszego

Warto tu rozpatrzyć każdy z typów aparatu z osobna:

  • W pierwszym przypadku moduł oferuje aparat do zdjęć selfie i wykonywania połączeń wideo. Tak jak ma to miejsce w tradycyjnych smartfonach. W związku z tym moduł ten znajduje się wewnątrz lewego skrzydła telefonu. Natomiast w pozostałych trzech typach, moduły aparatów są umieszczone wewnątrz prawego skrzydła.
  • W drugim typie moduł wysuwany został przeznaczony dla tylnych aparatów. Dzięki temu tył urządzenia jest idealnie płaski, co usprawnia pracę przy wprowadzaniu tekstu, kiedy smartfon leży na blacie, a my go traktujemy jak miniaturowego laptopa z dotykową klawiaturą.
  • W trzecim przypadku wysuwany moduł nie skupia się na aparatach. Zamiast nich umieszczono w nim mikrofony i lampę błyskową, które mają je wspierać. Znajdują się tam także aparaty i czujniki dedykowane frontowi urządzenia.
  • Jeśli zaś chodzi o ostatni, czwarty typ, to zawiera on zarówno przednie, jak i tylne aparaty smartfona. 

Który z nich najchętniej zobaczylibyście w nowym Galaxy Z Fold 3? A może lepiej byłoby, gdyby Samsung odłożył je do szuflady?

Źródło: Gizmochina, LetsGoDigital

Sprawdź najnowsze wpisy