Galaxy Z Fold 2 został wydany w zeszłym miesiącu. Mimo to już w sieci jest pełno informacji na temat jego następcy. Nowy raport UBI Research cytowany przez The Elec twierdzi, że Samsung rozważa teraz przyjęcie technologii AES, czyli Active Electrostatic Solution. Dzięki niej producent mógłby przynieść obsługę rysika S Pen do następnego Galaxy Z Fold w serii. W tym samym czasie firma podobno pracuje nad tym, aby UTG (Ultra-Thin Glass) było wystarczająco grube, aby nie rysować się od S Pen.

Samsung Galaxy Z Fold 3 z S Pen?

Samsung Galaxy Z Fold 3 z S Pen?

Prawdopodobnie nie po raz pierwszy słyszy się plotki o Samsungu, który chciałby wprowadzić S-Pen do serii Fold. Galaxy Z Fold 2 również miał przecież zadebiutować z rysikiem. Jednak Samsung podobno nie był w stanie go dodać z powodu ograniczeń technicznych. Wszystko przez to, że seria Galaxy Note wykorzystuje digitalizator EMR (Electro Magnetic Resonance) dla pióra S Pen. Problem w tym, że ta technologia jest zbyt sztywna dla ekranów składanych. Po drugie, mówi się, że Samsung zdecydował się nie dodawać obsługi S Pen, ponieważ warstwa UTG nie jest wystarczająco gruba, aby oprzeć się końcówce rysika.

Zobacz też: Roboty gaśnicze coraz popularniejsze. Tak wygląda przyszłość straży pożarnej?

UBI Research uważa, że Samsung chce teraz rozwiązać te problemy w następnej generacji składanego smartfona. Firma może nie być w stanie zastosować digitalizatora EMR do składanego panelu, ale może zdecydować się na zastosowanie technologii AES. Obie technologie mają swoje wady i zalety. AES generalnie oferuje lepszą ogólną wydajność kosztem kosztów produkcji. Co jednak w tym wypadku jest najważniejsze, może być używany z technologią składanego wyświetlacza. Oczywiście pogłoski na temat Galaxy Z Fold 2 również były przedstawiane jako niemal pewniaki. Większość grafik koncepcyjnych stylizowanych na te reklamowe od Samsunga miało nawet rysiki w zestawie. Dlatego też warto do tego podejść z dużą dozą zdrowego sceptycyzmu.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.