Samsung mimo szerokiego rozbicia działań na liczne segmenty rynku borykał się ostatnio z problemami na większości z nich. Koreański gigant jednak podołał wyzwaniu i udowodnił, na co go stać. Jego dział zajmujący się produkcją pamięci znów stał się kluczowy na rynku smartfonów. Dodatkowo Samsung przejął kontrakty na produkcję flagowych układów Qualcomma. Natomiast zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się, że producent ten powrócił na pozycję lidera w samej branży smartfonów. Przy okazji doczekał się jeszcze jednego, zaszczytnego miana.

Samsung najlepszym pracodawcą na świecie

Samsung najlepszym pracodawcą na świecie

Samsung Electronics znalazł się na czele światowego rankingu najlepszych pracodawców w ostatnim badaniu przeprowadzonym przez Forbes. W badaniu pytano o gotowość uczestników do rekomendowania pracodawców na podstawie troski świetle COVID-19, pozyskiwania talentów, równości płci i innych aspektach. Wspomniane badanie Forbesa zostało przeprowadzone we współpracy z firmą badawczą Statistica. W związku z tym ponad 160 tysięcy uczestników z 58 krajów wzięło udział w badaniu anonimowo. Podobno są to pracownicy zatrudnieni w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. Raport mówi, że badanie było prowadzone na bieżąco od czerwca do lipca.

Zobacz też: [Recenzja] Motorola Moto G9 Plus – mocny, dojrzały i względnie tani

Samsung Electronics znalazł się na czele listy 750 MNC (Multi-National Corporations) z siedzibą w ponad 45 krajach. Dokładnie mówiąc, Samsung Electronics zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Nie jest to tytuł nadany na wyrost. Kiedy w świat uderzyła pandemia, to producent po potwierdzonych przypadkach szybko zamknął swoje fabryki w Korei Południowej, aby dokonać dezynfekcji. Jako firma z branży elektroniki użytkowej, nie poprzestała na tym. Otworzyła ona serwis dezynfekcji UV dla swojej serii smartfonów Galaxy. Producent także wspierał organizacje medyczne, także te poza Koreą Południową. Wszystko to przy jak największej trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własnych pracowników.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.