Obecna generacja konsol powoli umiera śmiercią naturalną, bo za rogiem jest już PlayStation 5 od Sony i Xbox Series X od Microsoftu. Dotychczas o PS5 wiedzieliśmy niemal wszystko – znamy specyfikację, wygląd, cenę i datę premiery. Dziś Japończycy odkryli ostatni element układanki i pokazali interfejs swojej nowej konsoli. Zmieniło się wszystko – nowe UI ani trochę nie przypomina tego z PlayStation 4.

Interfejs PlayStation 5 może się podobać

Na oficjalnym kanale PlayStation właśnie wylądował ponad 11-minutowy materiał wideo, na którym Sony pokazało interfejs PlayStation 5 w pełnej okazałości. To zupełnie nowe, stworzone od podstaw UI – firma nie zostawiła żadnych elementów znanych z PlayStation 4 czy jeszcze starszych konsol. Ekran główny PlayStation 5 został podzielony na estetycznie wyglądające karty, a PlayStation Store, czyli oficjalny sklep z grami na konsolach Sony, nie jest już osobną aplikacją, a integralną częścią interfejsu.

Zobacz także: Rozmawiasz na imprezie PlayStation? Uważaj, co mówisz, bo od teraz twój głos jest nagrywany

Aby zapoznać się ze wszystkimi nowościami, najlepiej obejrzeć powyższe wideo od początku do końca. Warto zwrócić szczególną uwagę na płynność, jaką charakteryzuje się interfejs PlayStation 5. Nie da się ukryć, że wszystko działa tu naprawdę imponująco – przejścia pomiędzy kartami czy różnymi opcjami są bardzo „gładkie”. Żadnych spowolnień nie widać. Posiadacze PlayStation 4 wiedzą, że interfejs tej konsoli z płynnością nie ma zbyt wiele wspólnego – „zamuły” są tu na porządku dziennym. Dobrze wiedzieć, że debiutujące 19 listopada PlayStation 5 będzie pod tym względem lepsze.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.