W związku z próbą wyeliminowania luk we wrażliwych aplikacjach w Sklepie Play Google podobno tworzy nowy zespół ds. bezpieczeństwa dla systemu Android. Firma niedawno opublikowała nową ofertę pracy dla kierownika ds. inżynierii bezpieczeństwa, który będzie odpowiedzialny za stworzenie zespołu do przeprowadzania ocen bezpieczeństwa. Te mają dotyczyć głównie bardzo wrażliwych, zewnętrznych aplikacji dla systemu Android w Sklepie Play. Zgodnie z ostatnim raportem ZDNet w tej sprawie, nowy odział skoncentruje się na takich aplikacjach śledzących.

Zespół ds. bezpieczeństwa systemu Android

Zespół ds. bezpieczeństwa systemu Android

Oczywiście ogłoszenie zawiera obszerną listę zadań. Ta sugeruje, że nowy zespół ds. bezpieczeństwa systemu Android nie tylko będzie pracował nad znalezieniem luk w newralgicznych aplikacjach. Jego zadaniem będzie także udzielanie wskazówek ich twórcom. Ponadto, zespół ten będzie odpowiedzialny za współpracę z innymi zespołami ds. bezpieczeństwa systemu Android. Wspólnie mają się skupić na znalezieniu nowych i sposobów na ograniczenie występowania luk w aplikacjach.

Zobacz też: „Tenet” Nolana ma już 300 mln dolarów. Jednak to może nie uratować kin

Rzecznik prasowy Google potwierdził w rozmowie z XDA-Developers, że lista zadań rzeczywiście została przygotowana dla zupełnie nowego zespołu. Ten będzie odpowiedzialny za kontynuację pracy wykonanej przez program Ulepszanie zabezpieczeń Androida i Nagrody Bezpieczeństwa Sklepu Play. Ten ostatni jest ograniczony do aplikacji, które mają ponad 100 milionów użytkowników. Dlatego też decyzja o powołaniu nowego zespołu do obsługi wrażliwych aplikacji, które nie są objęte programem, jest bardzo dobrym posunięciem. Na koniec warto jeszcze raz podkreślić, że to będzie kolejny z wielu zespołów zajmujących się bezpieczeństwem Androida.

Źródło: ZDNet, XDA-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.