BestCena, marka kojarzona z jednej z większych afer w historii rynku smartfonów, przynajmniej w Polsce, może wrócić jako operator komórkowy. Miałaby być operatorem wirtualnym. Jak to możliwe?

BestCena – dawniej wypożyczalnia smartfonów udająca sklep, teraz operator komórkowy?

W styczniu tego roku pisaliśmy o kontroli skarbowej w sklepie BestCena. Wkrótce na jaw wyszło, że klienci BestCeny w gruncie rzeczy nie kupowali smartfonów, a nieświadomie je wynajmowali. Oczywiście BestCena najpewniej wcale nie oczekiwała zwrotu wypożyczonych urządzeń ani nie zamierzała kontrolować ich stanu – chodziło o obejście prawa i nieodprowadzanie podatków, przez co można było zaoferować klientowi sprzęt w niskiej cenie. BestCena oświadczyła nawet, że własność to koncepcja z przeszłości, a wynajmując telefony, ułatwiała życie klientom. BestCena zaprzestała swojej działalności, a w kwietniu KAS i ABW zatrzymały prezesa firmy, która wynajmowała smartfony pod pozorem ich sprzedaży. Państwowe instytucje nie chciały zdradzić, o kogo dokładnie chodzi. Opis działalności mężczyzny, czas jego zatrzymania oraz przeszukiwane przez służby miejsca pasowały jednak do sprawy BestCeny.

Portal Spider’s Web zwrócił uwagę na to, że Stefan Durina, podający się obecnie za właściciela BestCeny, na LinedInie w opisie dawnego sklepu (lub, jak kto woli, wypożyczalni) określił ją jako Bestcena Poland MVNO and Marketplace. MVNO oznacza natomiast wirtualnego operatora komórkowego. Stefan Durina zamieścił również na portalu LinkedIn wpis, w którym zapowiada, że jego firma Beneko współpracując z BestCeną uruchomi sieć komórkową MVNO. Operator miałby się wyróżniać błyskawiczną naprawą lub wymianą zepsutych smartfonów.

Czytaj także: InPost ma już 8 tysięcy paczkomatów. Kolejne maszyny będą miały nowe kształty

To świetny czas dla marek takich jak realme, OPPO, Huawei, Samsung, Apple i innych, aby dołączyć do naszej platformy – twierdzi w swoim wpisie Stefan Durina. Z zainteresowaniem będziemy przyglądać się, co dzieje się w tej sprawie.

źródło: Spider’s Web

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.