bestcena kontrola skarbowa

Kontrola skarbowa i zawieszona sprzedaż. To koniec sklepu BestCena?

2 minuty czytania
Komentarze

Kontrola skarbowa zajęła się sklepem BestCena. Zablokowano bankowe konto firmy zarządzającej sklepem, a klienci, którzy zdążyli wpłacić pieniądze za zakupione produkty, zakładają społeczność poszkodowanych przez sklep. Obecnie w sklepie nie można zrobić zakupów. O co chodzi w tej sprawie?

Dlaczego sklep BestCena odwiedziła kontrola skarbowa?

Jeden z klientów sklepu BestCena po zakupie iPhone’a 11 nie mógł skontaktować się z administracją platformy. Co więcej, przesłany przez sklep link do faktury za zakupiony telefon nie działał. Po 5 dniach oczekiwania klient otrzymał maila od BestCeny. Administracja sklepu wyjaśnia w nim, że realizacja zamówień została wstrzymana, a konto bankowe sklepu zablokowała kontrola z Urzędu Skarbowego. W mailu zapewniono, że administracja sklepu postara się jak najszybciej zwrócić środki za zakup klientowi. Takich przypadków jest najwyraźniej więcej i nie wszystkie muszą mieć szczęśliwy finał, bowiem na Facebooku powstała grupa bestcena.pl – poszkodowani przez sklep. Nie znamy jednak szczegółów ustaleń między sklepem a klientami. Osoba, która kupiła wspomnianego iPhone’a 11, ostatecznie otrzymała dzisiaj informację o… wysyłce towaru. Wokół sklepu BestCena jest więc spore zamieszanie i trzeba czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

bestcena kontrola skarbowa

Nie możemy oficjalnie potwierdzić powodów wizyty kontroli skarbowej w sklepie BestCena oraz tego, jakie konsekwencje ona przyniesie. W przeszłości BestCena była jednak wielokrotnie obiektem kontrowersji i dyskusji toczonych w internecie. Na stronie internetowej sklepu sprzedawano smartfony często znacznie taniej, niż robiła to konkurencja. Według relacji klientów, dostarczany sprzęt często pochodził z dystrybucji przeznaczonej pierwotnie na inny rynek, a sklep zamiast faktury VAT wystawiał fakturę – marżę. Powodowało to potencjalne problemy z warunkami gwarancji i zgłaszaniem reklamacji w razie awarii sprzętu.

Czytaj także: Usługa „Paczka w Weekend” sprawi, że przesyłka trafi do paczkomatu nawet w niedzielę

Pojawiały się podejrzenia, czy serwis nie działa na granicy prawa, jednak dotychczas widzieliśmy brak reakcji służb i opinie mówiące, że większość klientów BestCeny była usatysfakcjonowana.

źródło: dobreprogramy.pl blog, bezprawnik