Apple Watch to najpopularniejszy inteligentny zegarek na świecie. Od wprowadzenia na rynek pierwszego modelu minęło nieco ponad 5 lat. Mimo to dopiero teraz, po tych wszystkich latach, prototyp pierwszej generacji Apple Watch wyciekł do sieci. Duże ramki i ogromny przycisk pod ekranem to miała być także domena tego sprzętu, nie tylko iPhone i iPodów nano pierwszych generacji. A raczej takie wrażenie miał odnieść ktoś, kto się natknąłby na ten sprzęt przed premierą.

Prototyp Apple Watch

Steve Jobs podobno powiedział kiedyś, że członkowie zarządu Apple planują nosić swojego iPoda nano jako zegarek. Od tego czasu, wiele osób zaczęło używać swojego iPoda nano w ten sposób. Nie wyglądało to wcale aż tak źle, jak możnaby się tego spodziewać. Zresztą spójrzcie sami:

Prototyp Apple Watch

Dlatego też sądzę, że Apple trochę przesadziło, ukrywając swój pierwszy zegarek w aż tak szkaradnej obudowie. Ta oczywiście była jedynie gumową nakładką, która miała zmylić potencjalnych łowców sensacji przed zaobserwowaniem zegarka firmy w trakcie jego testów. Z drugiej strony sztuczka ta się udała. W końcu nie poznaliśmy Apple Watcha tą drogą.

Zobacz też: Wygląd Realme 7i bez tajemnic – do Sieci trafiły oficjalne rendery

Oczywiście nie był to pierwszy ani ostatni przypadek takich testów. Nawet teraz firmy wykorzystują nieporęczne obudowy do ukrywania swoich niepublikowanych produktów, gdy są one testowane publicznie. Jednak mimo to, w niektórych przypadkach udaje im się jakoś wyciec. Może więc zastosowanie tak paskudnej obudowy nawiązującej wyglądem do innego produktu wcale nie było aż tak złym pomysłem? Swoją drogą ciekawe czy to właśnie dzięki iPodowi Nano zrodził się pomysł na Apple Watcha? W końcu na pasku wyglądał on równie dobrze, jak współczesne mu smartwatche. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.