Inteligentne oświetlenie to jeszcze stosunkowa nowość, ale zdaje się, że coraz częściej będziemy z niej korzystać. Idea smart domu staje się przecież coraz powszechniejsza, a i coraz więcej sprzętów można podpiąć pod domową sieć i nią zarządzać. Widać, że nawet Google zdaje sobie z tego sprawę, bo w Android 11 ma pojawić się specjalny panel do zarządzania inteligentnym domem. Przejdźmy jednak do tego, co pokazał Philips.

Inteligentne oświetlenie od Philipsa

Philips Hue Iris
Philips Hue Iris

Obrodziło dziś nowościami od Philipsa, a konkretniej do Signify, czyli jednego z liderów branży oświetleniowej. Pisałem już dla was o specjalnej taśmie LED-owej, która może zamienić każdy telewizor w Ambilight, a teraz przyszła pora na obejrzenie innych nowości. Inteligentne oświetlenie, które tutaj opiszę, będzie dostępne w Polsce już w przyszłym miesiącu, choć kilka produktów trafi do sprzedaży także w przyszłym tygodniu. Warto dodać, że dalej nie mówimy tutaj o tanich produktach. Wspomniana taśma kosztuje kilkaset złotych, a do tego potrzeba jeszcze dodatkowego sprzętu. Żarówki czy lampy tanie nie są, ale jest jednak taniej, niż w przypadku taśmy LED-owej.

Philips Hue Iris

Tutaj mówimy o odświeżeniu, bo sama lampa nie jest przecież nowością w portfolio firmy. Możemy się spodziewać kilku nowych wersji kolorystycznych (miedź, złoto, srebro, różowe złoto), ale przede wszystkim nowych możliwości kolorystycznych. Pojawią się także standardowe wersje kolorystyczne, czyli czarna i biała. Jednak każda z nich ma mieć już moduł Bluetooth na pokładzie, a także oferować niespotykaną gamę kolorów. Lampa maksymalnie może osiągnąć do 570 lumenów białego światła. Trzeba przyznać, że w salonie może się to prezentować naprawdę ciekawie. A co z ceną? Wersja standardowa ma kosztować 460 złotych, a limitowana 555 złotych. Obie trafią do sprzedaży 6 października.

Zobacz też: UOKiK zamierza przyjrzeć się prowizjom na Allegro.

Globe G125

Philips Hue LED Filament

Jeżeli chodzi o Philips Hue LED Filament, to mówimy tutaj po prostu o nowych rozmiarach oraz kształtach. To zdecydowanie propozycja dla tych, którzy lubują się w stylu retro. Dwie nowe żarówki to White Filament G125 (LED o kształcie kuli), a także White Filament ST72 (w kształcie lampy Edisona). Produktami można sterować przy pomocy specjalnej aplikacji lub za pomocą głosu, przy wykorzystaniu asystenta od Google lub Amazonu. Nowe żarówki pojawią się w sprzedaży pod koniec września i będą kosztować 185 złotych za model G125 oraz 165 złotych za ST72.

Philips Hue Ensis

Philips Hue Ensis
Philips Hue Ensis

W ofercie producenta pojawi się także nowa wersja lampy Philips Hue Ensis, która teraz dostępna będzie także w kolorze czarnym. Tutaj lampa oferuje możliwość świecenia zarówno w górę, jak i w dół, co może robić niezależnie. Niestety, ale za taką lampę przyjdzie nam sporo zapłacić, bo urządzenie wyceniono na 1840 złotych. Do sprzedaży ma trafić w drugiej połowie października.

W ofercie producenta pojawią się także odświeżona świeczka LED Philips Hue (z Bluetooth oraz kolorowym światłem) czy niewielkie LED Philips Hue Luster E14  (95 złotych za sztukę / 135 złotych za dwie żarówki). Widać więc, że inteligentne oświetlenie dalej nie należy do tanich rzeczy.

Źródło: Philips informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.