Wiele się mówi o tym, że Facebook mógłby stanowić jedną z największych państw na świecie, patrząc na liczbę użytkowników. Wciąż rozwijany portal społecznościowy musi czymś zaskakiwać, więc teraz pojawiają się płatne wydarzenia online. Niedawno ogłoszone, a dostępne również w Polsce, mają być swego rodzaju spełnieniem dla wielu firm i twórców na lokalizację swoich usług tylko w jednym serwisie. W końcu po co angażować zewnętrzne usługi, aby coś sprzedać? W tym wypadku mówimy o organizowaniu wydarzeń, do których dostęp należy wykupić. Pay-per-view? Coś w ten deseń, więc przyjrzyjmy się planom Facebooka.

Płatne wydarzenia online – Facebook chce, żebyś zarabiał w jednym miejscu

facebook-platne-wydarzenia-online-w-polsce

Płatne wydarzenia online to nic innego, jak forma monetyzacji przedsięwzięć organizowanych w Sieci. Za jednorazową opłatę użytkownik może zarejestrować się do udziału w nim. Z racji, że Facebook postanowił również udostępnić nową funkcjonalność w Polsce (1 z 20 krajów), to również przygotowano dedykowaną stronę z pomocą dla firm, gdzie znajdziecie wszelkie szczegóły rejestracji i tworzenia tego typu wydarzeń.

facebook-platne-wydarzenia-online-w-polsce

Co godne pochwały, to fakt, że Facebook zrzeka się wszelkich prowizji dla siebie i dodatkowych opłat przez najbliższy rok. Niestety, ale nie udało się tego samego uzyskać od Apple, które nadal pobiera swoją 30% prowizję. Gigant z Cupertino najzwyczajniej w świecie nie zgodził się na przejście na płatności z Facebook Pay lub rezygnację z tej opłaty. Tak, tak – jedna zasada dla wszystkich, niezależnie czy to Facebook, czy też Epic Games z Fortnitem.

Zobacz też: Huawei Share dla starszych urządzeń firmy za darmo za sprawą naklejki z NFC.

Naturalnie dzisiaj mówimy o swego rodzaju otwartych testach, w których uczestniczyć mogą wybrane strony. Przede wszystkim należy przejść proces weryfikacji, który dopuszcza do monetyzacji na Facebooku, ale to wciąż nie gwarantuje dostępu. Przynajmniej dzisiaj.

Źródło: Facebook, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.