ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xplora Technologies

Tesla pracuje nad smartwatchem – osobny produkt, a może dodatek do samochodu?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Ostatnie zgłoszenie do organów certyfikacyjnych FCC ujawniło, że Tesla Motors najwyraźniej pracuje nad stworzeniem inteligentnego zegarka. I tu rodzi się pytanie: dlaczego? Tesla jest znana z produkcji inteligentnych samochodów elektrycznych. Czy smartwatch ma być ich uzupełnieniem i akcesorium ułatwiającym korzystania z nich? A może będzie to zupełnie inny produkt? W końcu firma Elona Muska coraz chętniej decyduje się na działalność także w innych branżach, natomiast IoT jest uznawane za bardzo przyszłościową część rynku.

Smartwatch Tesli

Smartwatch Tesla

Niestety, nie wiemy, co kieruje Teslą. Wiadomo jednak, że nie robi tego samodzielnie. Firma zdecydowała się na współpracę z kimś, kto ma pewne doświadczenie w branży zegarków. Partnerem Muska została Xplora Technologies. Jest to norweska marka sprzedająca smartwatche dla dzieci. Złożyła ona niedawno wniosek do FCC o nowy produkt. Co ważniejsze w podaniu widnieje Tesla, jako druga firma zaangażowana w projekt. Lista została po raz pierwszy zauważona przez portal My Healthy Apple, które również podzieliło się listem autoryzacyjnym w całości.

Zobacz też: Android 11 i integracja z klawiaturą. Wpisywanie haseł będzie łatwiejsze

Niestety, nie wiadomo niczego o samym zegarku. Jednak to, że będzie on oferował przynajmniej pewien poziom integracji z samochodami Tesli, jest niemal pewne. W końcu nawet Apple Watch pozwala w pewnym dość ograniczonym stopniu zarządzać tymi pojazdami. Czemu więc współautorki projekt firmy nie miałby oferować tego samego? Istotniejszą kwestią jest tu jednak to, czy będzie on sprzedawany osobno, czy też stanie się jedynie dodatkiem dodawanym do samochodów producenta? A może będzie do nabycia tylko przez osoby, które już mają swoją Teslę? Czas pokaże.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy