Android z wersji na wersję staje się coraz bardziej przyjazny użytkownikom. Dwa lata temu, w 9 odsłonie systemu, Google wprowadziło integrację z menadżerami haseł oraz możliwość ich automatycznego uzupełniania. Ta funkcja, pomimo faktu, że była bardzo przydatna, nie działała jednak czasem zbyt dobrze – menu, które zarządzało tą opcją, potrafiło zniknąć lub w ogóle się nie pojawiało. W najnowszej odsłonie Androida problem ten ma zostać w końcu poprawiony. W jaki sposób?

Android 11 zintegruje się z klawiaturą, by lepiej uzupełniać hasła

Wygląda na to, że użytkownicy wreszcie doczekali się tego, o co prosili. Na powyższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć, w jaki sposób automatyczne uzupełnianie haseł zostanie zintegrowane z klawiaturą w Androidzie 11. Dwa pierwsze zrzuty ekranu przedstawiają domyślny schowek na hasła, a trzeci integrację z nieoficjalnymi rozwiązaniami. Autorzy systemu Google’a zapewniają, że rozwiązanie jest bezpieczne – klawiatura otrzymuje dostęp do haseł tylko w momencie, gdy użytkownik zdecyduje się na ich uzupełnienie.

Zobacz też: Rosyjscy naukowcy znaleźli sposób na przyspieszenie komputerów kwantowych.

Warto pamiętać, że opisywana w tym wpisie funkcja dostępna będzie jedynie w momencie, gdy zarówno klawiatura, jak i menadżer haseł zaktualizowane zostaną o niezbędny fragment kodu. Proces ten może trwać nawet kilka tygodni czy miesięcy, jednak miejmy nadzieję, że funkcje te do aplikacji zostaną dodane wystarczająco szybko.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.