ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi ze Snapdragonem 875

Xiaomi Mi 10 Ultra, czyli Pro Plus w dwóch wersjach – ceramicznej i… przeźroczystej

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Xiaomi w tym roku chce hucznie świętować swoje urodziny. W końcu firma jest już z nami dekadę i nie bójmy się tego stwierdzenia – stała się legendarna, bo dekadę temu nikt nie myślał o zakupach urządzeń mobilnych z Chin. To właśnie między innymi Xiaomi udało się zmienić to podejście i dzisiaj to firmy z Państwa Środka rozpychają się na mobilnym rynku. Dlatego na 10. urodziny Xiaomi szykuje specjalne wersje swoich flagowych smartfonów – Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro (POCO F2 Pro). Skupmy się na tym pierwszym, który po modyfikacjach ma się nazywać Xiaomi Mi 10 Ultra i będzie dostępny w kilku odmianach.

Ceramiczna i przeźroczysta wersja – Xiaomi Mi 10 Ultra podsumowuje to, co najlepsze

Nazewnictwo w Xiaomi to zawsze był dosyć specyficzny temat do rozmów. Firma potrafi mieszać w swojej nomenklaturze, więc nikogo nie dziwiły pierwsze plotki, które wskazywały na Mi 10 Pro Plus. Skoro jest Huawei P40 Pro+, to czemu Xiaomi miałoby nie iść tą samą drogą? Jednak będzie nieco inaczej – oczywiście nadal w nieoficjalnych wydaniu. Xiaomi Mi 10 Ultra może trafić na polski rynek, podczas gdy w Chinach pojawi się Mi 10 Supreme (lub Extreme Commemorative Edition…). Rocznicowe wydanie będzie pokazem ogromnych możliwości technologicznych firmy. Dlatego w plotkach pojawia się wiele niecodziennych rozwiązań na czele z aparatem pod ekranem. Ten prawdopodobnie faktycznie się pojawi, ale liczba tego typu egzemplarzy ma być mocno ograniczona.

Tymczasem skupmy się na tym, co jest bardziej prawdopodobne, czyli dwóch wersjach obudowy. Jedna, ceramiczna nawiązuje między innymi do topowych wydań serii Mi Mix. Z kolei przeźroczysta to hołd dla poprzednich flagowców, które miały transparentny tył z plastikowymi makietami pod spodem. Obie niewątpliwie mogą kojarzyć się właśnie z Xiaomi. Co ciekawe, ta pierwsza ma być oferowana wyłącznie w zestawieniu 8 lub 12 GB RAM (i 256 GB pamięci dla użytkownika). Z kolei druga idzie jeszcze wyżej – do 16 GB RAM i 512 GB przestrzeni na pliki.

xiaomi mi 10 ultra supreme wersje ceramika specyfikacja

Zobacz też: Samsung obiecuje trzyletnie wsparcie swoich flagowców!

Z kwestii typowo technicznych pojawiają się wzmianki o peryskopie (zoom cyfrowy nawet do 120x), pamięci UFS 3.1, wyświetlaczu AMOLED (120 Hz, FullHD), Snapdragonie 865+, akumulatorze 4500 mAh (szybkie ładowanie 100 lub 120 W i bezprzewodowe 55 W). Tym sposobem może to być naprawdę dopakowany technologicznie smartfon. Oby tylko nie skończyło się, jak z Mi Mix Alpha i udało się kupić Mi 10 Ultra w praktyce, a nie tylko w teorii.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy