Tam, gdzie było to możliwe, firmy technologiczne na całym świecie wprowadziły ścisłą politykę pracy w domu dla swoich pracowników. W ten sposób chciały ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19 wśród swojej kadry. Oczywiście zjawisko to najczęściej występuje w USA, jednak międzynarodowe korporacje starały się działać w ten sposób na całym świecie. Co prawda niektóre firmy już zaczęły otwierać swoje fizyczne biura, jednak Microsoft przyjmuje bardziej ostrożne podejście.

Microsoft otworzy biura w 2021 roku

Microsoft otworzy biura w 2021 roku

Według raportu The Verge Microsoft nie otworzy ponownie swoich biur do końca roku. Oczywiście mowa jedynie o tych placówkach, gdzie taki system pracy jest możliwy. W pozostałych firma obiecuje dbać o najwyższe standardy bezpieczeństwa po powrocie pracowników na ich stanowiska. Informacja ta wyszła na jaw dzięki wewnętrznej notatce giganta. Opisuje ona strategię Microsoftu w zakresie ponownego otwierania swoich fizycznych biur dla pracowników. Strategia ta składa się z sześciu etapów, które są następujące:

  • Zamknięcie biur
  • Obowiązkowa praca w domu
  • Praca w domu zdecydowanie zalecana
  • Miękkie otwarcie
  • Otwarcie z ograniczeniami
  • Otwarcie

Zobacz też: Hakerzy odpowiedzialni za włamanie na Twitter złapani. Zaskoczy was ich wiek!

Zakładamy, że Microsoft znajduje się obecnie w drugim etapie, ale nie wiadomo dokładnie, kiedy firma przejdzie do trzeciego. Trudno też określić, co dla pracowników oznacza zdecydowanie zalecana rekomendacja pracy w domu. Tajemnicą pozostaje fakt, czy rekomendacja jest tylko werbalna, czy też istnieją zachęty do pozostawania poza biurem. The Verge mówi, że wstępna data rozpoczęcia etapu szóstego to 19 stycznia 2021 roku, ale Microsoft jest gotów w razie potrzeby przełożyć ten termin. W końcu pandemia Covid-19 jest nieprzewidywalna. Dlatego w ramach planów walki z nią konieczne jest postawienie na jak największą elastyczność.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.