Kilka tygodni temu na Twitterze doszło do poważnego włamania, podczas którego hakerom udało się uzyskać dostęp do profili najpotężniejszych osób na świecie, wliczając w to Elona Muska, Billa Gatesa czy Baracka Obamę. O tym, jak doszło do ataku, informowaliśmy was chwilę później w obszernym artykule. Dziś możemy przyjrzeć się kontynuacji tej sprawy, ponieważ FBI udało się złapać hakerów. Ich wiek może was zaskoczyć!

Aresztowano trzech hakerów odpowiedzialnych za atak na Twittera. Najstarszy miał 22 lata

Twitter przeczytaj tekst

Amerykańskie służby poinformowały, że trzech hakerów odpowiedzialnych za niedawny atak na Twittera zostało schwytanych. W ramach operacji, która przeprowadzana była m.in. przez FBI, Urząd Podatkowy w USA i United States Secret Service aresztowano trzy podejrzane osoby: 17-latka z Florydy, 19-latka z Wielkiej Brytanii oraz 22-latka z Orlando. Przypomnijmy, że podczas ostatniego ataku hakerzy podszyli się pod znane osobistości i wyłudzili Bitcoiny o łącznej wartości ponad 438 tysięcy złotych. Co więcej, zainteresowanym sprzedawali oni dostęp do Twitterowych kont czy możliwość skorzystania z niedostępnych dla zwykłych użytkowników funkcji. Swoje usługi grupa wyceniła w przedziale od 250 dolarów (około 937 zł) aż do 3000 dolarów (około 11244 zł).

Zobacz też: Narzędzia Adobe w przeglądarce. Możesz skorzystać z konwersji plików czy podpisać dokument.

Nastolatkowie już wkrótce staną przed sądem, który określi, co dalej zrobić z młodymi przestępcami. W przeciągu najbliższych tygodni czeka ich wiele rozpraw – rekordzista ma ich na swoim koncie aż 30. O wymiarze kary dowiemy się zatem dopiero za jakiś czas, lecz jedno jest pewne – z pewnością nie będzie ona łagodna.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.