Twitter docenia pracę zdalną

Hakerzy odpowiedzialni za włamanie na Twitter złapani. Zaskoczy was ich wiek!

Newsy

Kilka tygodni temu na Twitterze doszło do poważnego włamania, podczas którego hakerom udało się uzyskać dostęp do profili najpotężniejszych osób na świecie, wliczając w to Elona Muska, Billa Gatesa czy Baracka Obamę. O tym, jak doszło do ataku, informowaliśmy was chwilę później w obszernym artykule. Dziś możemy przyjrzeć się kontynuacji tej sprawy, ponieważ FBI udało się złapać hakerów. Ich wiek może was zaskoczyć!

Aresztowano trzech hakerów odpowiedzialnych za atak na Twittera. Najstarszy miał 22 lata

Twitter przeczytaj tekst

Amerykańskie służby poinformowały, że trzech hakerów odpowiedzialnych za niedawny atak na Twittera zostało schwytanych. W ramach operacji, która przeprowadzana była m.in. przez FBI, Urząd Podatkowy w USA i United States Secret Service aresztowano trzy podejrzane osoby: 17-latka z Florydy, 19-latka z Wielkiej Brytanii oraz 22-latka z Orlando. Przypomnijmy, że podczas ostatniego ataku hakerzy podszyli się pod znane osobistości i wyłudzili Bitcoiny o łącznej wartości ponad 438 tysięcy złotych. Co więcej, zainteresowanym sprzedawali oni dostęp do Twitterowych kont czy możliwość skorzystania z niedostępnych dla zwykłych użytkowników funkcji. Swoje usługi grupa wyceniła w przedziale od 250 dolarów (około 937 zł) aż do 3000 dolarów (około 11244 zł).

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Narzędzia Adobe w przeglądarce. Możesz skorzystać z konwersji plików czy podpisać dokument.

Nastolatkowie już wkrótce staną przed sądem, który określi, co dalej zrobić z młodymi przestępcami. W przeciągu najbliższych tygodni czeka ich wiele rozpraw – rekordzista ma ich na swoim koncie aż 30. O wymiarze kary dowiemy się zatem dopiero za jakiś czas, lecz jedno jest pewne – z pewnością nie będzie ona łagodna.

Źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x