W obliczu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa Bill Gates, najwyraźniej zdecydował się poświęcić więcej czasu na swoje filantropijne priorytety. Zaliczają się do nich globalne zdrowie, rozwój, edukacja i coraz większe zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatu. Odchodzi z zarządu firmy, której był współzałożycielem w 1975 roku, jak również ze stanowiska w zarządzie Berkshire Hathaway. Mimo to nadal będzie doradcą technologicznym obecnego dyrektora generalnego Satya Nadelli i innych członków kierownictwa.

Bill Gates opuszcza Microsoft

Gates zamieścił oświadczenie na swoim koncie LinkedIn, w którym napisał: 

Podjąłem decyzję o rezygnacji z obu publicznych rad nadzorczych, w których służę: Microsoftu i Berkshire Hathaway. Chcę poświęcić więcej czasu priorytetom filantropijnym, w tym globalnej ochronie zdrowia i rozwojowi, edukacji oraz mojemu coraz większemu zaangażowaniu w walkę ze zmianami klimatycznymi. Przywództwo w firmach z Berkshire i Microsoft nigdy nie było silniejsze, więc nadszedł odpowiedni czas, aby podjąć ten krok.

Bill Gates dodaje jednak, że wciąż będzie zaangażowany w firmę, którą stworzył:

W odniesieniu do Microsoftu rezygnacja z członkostwa w zarządzie w żaden sposób nie oznacza rezygnacji z firmy. Microsoft zawsze będzie ważną częścią mojej pracy, a ja będę nadal angażować się w pracę z Satya i kierownictwem technicznym, aby pomóc w kształtowaniu wizji i osiąganiu ambitnych celów firmy.

Zobacz też: Pornhub pomaga walczyć z koronawirusem we Włoszech najlepiej jak potrafi

Nadella także wydał oświadczenie w tej sprawie, które jest utrzymywane w podobnym tonie:

Zarząd skorzystał z przywództwa i wizji Billa. A Microsoft będzie nadal korzystać z jego pasji technicznej i doradztwa. Jestem wdzięczny za przyjaźń z Billem i cieszę się na dalszą współpracę z nim w celu realizacji naszej misji, aby wzmocnić pozycję każdej osoby i każdej organizacji na świecie, aby osiągnąć więcej.

Bill Gates porzucił swoją dominującą pozycję w Microsofcie już lata temu. Co jakiś czas wciąż malało jego zaangażowanie i oficjalna pozycja w firmie. Tym razem jednak odchodzi całkowicie ze struktur Microsoftu. Wciąż jednak zostanie z nim związany.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.