Redmi przeszło bardzo długą drogę. Marka ta zaczynała jako linia tanich smartfonów Xiaomi. W zeszłym roku została jednak wydzielona jako osobna marka, która cieszy się znacznie większym poziomem niezależności od swojej firmy matki. Teraz obejmuje ona poza smartfonami wiele linii produktów, w tym notebooki, telewizory, słuchawki, powerbanki i wiele więcej. Teraz ma zamiar uruchomić swój pierwszy smartfon.

Redmi Watch niemal pewny

Redmi Watch niemal pewny

Kilka miesięcy temu marka Redmi ogłosiła opaskę Redmi Band. Na początku czerwca miała ona swoją drugą premierę jako Xiaomi Mi Band 4c. Jest to zarazem pierwsza opaska, która faktycznie została zaprojektowana przez samo Xiaomi. Niedługo może do niej dołączyć kolejny produkt z kategorii noszonych. Według niezastąpionego Digital Chat Station już niedługo na rynku ma się pojawić Redmi Watch. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to inteligentny zegarek od Redmi. Chociaż na niektórych rynkach, w tym europejskim zadebiutuje najprawdopodobniej pod marką Mi od Xiaomi. 

Zobacz też: Oto pomysły Google, aby Chrome OS uruchamiał aplikacje z Windowsa

Właściwie, to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o Redmi Watch. Pierwszy raz informacje na jego temat wypłynęły jeszcze w listopadzie 2019 roku, po premierze Mi Watch. Dyrektor generalny Redmi Lu Weibing krótko po tym wspomniał o zegarku Redmi. Jeszcze w styczniu odbyła się certyfikacja produktu Redmi o numerze modelu HMSH01GE. Jak widać na grafice powyżej, produkt ten jest oznaczony jako Smart Watch. Nie mamy pojęcia, jak będzie wyglądał Redmi Smartwatch i jaką drogą pójdzie. Na pewno będzie tańszy niż Mi Watch, jednak czy będzie dzielił z nim system operacyjny Wear OS, czy dostanie ten autorski od Xiaomi? Jakie będzie miał funkcje? To wszystko wciąż pozostaje wielką niewiadomą. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.