Marka Redmi wprowadziła niedawno na rynek swoją pierwszą opaskę nazwaną Redmi Band. Teraz ten sam produkt ma pojawić się na rynku europejskim, ale pod nową nazwą i marką. Zadebiutuje on u nas jako Xiaomi Mi Band 4C. Jak łatwo się jednak domyślić z samym Mi Band 4 ma on raczej niewiele wspólnego. Przede wszystkim różni się od niego konstrukcją. Dodatkowo opaska ta podobno nie powstała we współpracy z Huami.

Redmi Band jako Xiaomi Mi Band 4C

Redmi Band jako Xiaomi Mi Band 4C

Zgodnie z doniesieniami urządzenie z numerem modelu HMSH01GE zostanie w Europie, czyli także i w Polsce nazwane mianem Mi Band 4C. Ten sam numer modelu oznacza natomiast najnowszą opaskę od Redmi. To nie pierwszy raz, kiedy Xiaomi przyjmuje podobną strategię. Redmi Dots w naszym regionie noszą nazwę Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic. Dodatkowo rodzina smartfonów Redmi K20 zadebiutowała u nas jako członkowie serii Mi 9. Wygląda więc na to, że Xiaomi chce, aby pod marką Redmi były u nas dostępne jedynie modele z serii Note, oraz te wyłącznie numerowane. Nieco szkoda, bo to mogłoby wzmocnić rozpoznawalność marki na naszym kontynencie. Z drugiej strony Xiaomi na pewno ma swoje powody, żeby tego nie robić.

Zobacz też: Koniec „mentoli” tuż za rogiem – technologia rusza na ratunek palaczom

Warto tu przypomnieć czego możemy się spodziewać po Mi Band 4C. Opaska jest wyposażona w 1,08-calowy kolorowy ekran dotykowy AMOLED z odpornym na zarysowania szkłem hartowanym 2,5D na górze dla dodatkowej ochrony. Posiada również obsługę Bluetooth 5.0 BLE do łączenia ze smartfonami. Urządzenie może skutecznie monitorować tętno użytkownika i zapewnia dokładny algorytm krokomierza oraz codzienne zmiany tętna. Wibruje również za każdym razem, gdy ktoś dzwoni lub wysyła wiadomość, aby upewnić się, że nie przegapimy ważnego połączenia lub wiadomości SMS. Jest także wodoszczelna, chociaż nie obsługuje trybów monitorowania pływania. Ma także złącze USB ukryte w pasku, tak, jak w przypadku opasek od Huaweia. Największym jej atutem jest jednak cena. Ta wynosi 99 juanów, co przekłada się na około 60 PLN. Możliwe więc, że w Polsce za Mi Band 4C będziemy musieli zapłacić jakieś 79 PLN. Niestety, nie wiadomo kiedy dokładnie trafi ona na nasz rynek.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.