Ostatni tydzień był dla Intela bardzo ciężki. Po pierwsze, ogłosił, że jego proces technologiczny 7 nm został opóźniony o kolejne sześć miesięcy. To daje w sumie rok opóźnienia. Spowodowało to nagłe spadki ceny akcji giganta na giełdzie. Co gorsza, dla Niebieskich wiązało się to z jednoczesnym gigantycznym wzrostem ceny akcji AMD. Tak, jakby inwestorzy postanowili porzucić Intela i postawić na innego, bardziej czerwonego konia.

Intel rozpocznie współpracę z TSMC

Intel rozpocznie współpracę z TSMC

Intel i Samsung są obecnie jedynym producentami układów, którzy sami je wykonują. To się może jednak wkrótce zmienić, przynajmniej w pewnym stopniu. Gigant ujawnił, że rozważa nawiązanie współpracy produkcyjnej z firmą, która może produkować układy 7 nm. Byłoby pierwszym przypadkiem, gdy Intel pozwoli innej firmie produkować swoje procesory. Oczywiście, pierwszym logicznym partnerem, który przychodzi na myśl, jest TSMC, a rynki akcji potwierdzają, że większość inwestorów zgadza się z tym krokiem. Mimo to możliwym byłoby również, że rozpocznie on współprace z wyżej wspomnianym Samsungiem.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki HBO GO z ostatnich trzech dni. Zobacz, co się zmieniło

Najnowszy raport z China Times donosi, że Intel osiągnął porozumienie z TSMC, co do produkcji swoich procesorów począwszy od przyszłego roku. Intel współpracuje już z TSMC przy produkcji chipsetów do płyt głównych i niektórych FPGA. Decyzja ta została podjęta, ponieważ Niebiescy zwyczajnie utknęli przy procesie produkcyjnym 14 nm na około 5 lat, a w tym czasie AMD robi furorę na rynku i to częściowo właśnie dzięki TSMC. Upór Intela, aby pozostać przy autorskich rozwiązaniach, doprowadził firmę do naprawdę nieciekawej sytuacji. Bardzo dobrze, że producent w końcu poszedł po rozum do głowy.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.