ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi mi reader ebook czytnik bluetooth

Xiaomi Mi Reader opuści Chiny! Nowa nazwa? Mi Ebook Reader

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W zeszłym roku Xiaomi postanowiło zaatakować kolejny rynek użytkowej elektroniki. Mowa o tytułowych czytnikach ebooków. Jak to zazwyczaj bywa z tą firmą, najpierw odbyło się badanie zainteresowania, więc Mi Reader oficjalnie nie zwiedział świata, a skupił się na Państwie Środka. Oczywiście można było sprowadzić urządzenie, ale należało liczyć się z ograniczeniami językowymi. Te problemy mogą niedługo odejść w zapomnienie, gdyż Xiaomi zdecydowało się na zdobycie niezbędnych certyfikatów, aby – już – Mi Ebook Reader – mógł trafić do Stanów Zjednoczonych lub Europy.

Czytnik ebooków od Xiaomi zmierza na podbój globu – Mi Ebook Reader certyfikowany

xiaomi mi reader ebook czytnik bluetooth

Xiaomi Mi Ebook Reader, bo pod taką nazwą sprzęt może być oferowany na świecie, otrzymał już certyfikat Bluetooth. To potwierdza, że mamy do czynienia z modułem Bluetooth 5. Naturalnie niewykluczone, że firma zmodyfikuje co nieco względem Mi Reader. Pierwowzór oferował 6-calowy ekrane e-Ink (221 ppi) z 24-stopniowym podświetleniem LED. We wnętrzu znalazł się układ obliczeniowy od Allwinner, 1 G BRAM i 16 GB wbudowanej pamięci na pliki epub, PDF, DOX, XLS i TXT. Tym sposobem podstawowe wymagania są więcej niż spełnione. Nie wiadomo, czy Xiaomi zastosuje specjalny system synchronizacji książek lub inne udoskonalenia, do których przyzwyczaił nas Amazon Kindle lub inkBook.

Zobacz też: Złota wersja PlayStation 5 – jeśli jesteś bogaty i kolekcjonerem, to wersja właśnie dla Ciebie.

Nie wiemy też, kiedy dokładnie Chińczycy zdecydują się przedstawić Mi Ebook Reader. Niedawna premiera wielu nowości z ekosystemu Xiaomi, w tym Mi Smart Band 5, nie zwiastują, aby producent szykował się do kolejnego wydarzenia w najbliższym czasie. Jednak to Xiaomi – firma potrafi zaskakiwać.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy