Xiaomi w zeszłym tygodniu ogłosiło, że poznamy jego najnowszy czytnik e-booków jeszcze w tym miesiącu. Firma dotrzymała słowa i zaprezentowała dziś urządzenie o nazwie Mi Reader. Jest to jeden z produktów Xiaomi, który można nabyć za pomocą finansowania społecznościowego. Oznacza to, że początkowo nie trafi do sklepów, a jedynie do osób wspierających. Podczas kampanii crowdfundingowej zainteresowani kupcy mogą wstępnie zarezerwować urządzenie za 579 Yuan, czyli około 317 PLN.

Xiaomi Mi Reader

Xiaomi Mi Reader

Po zakończeniu kampanii będzie można go kupić za 599 Yuan, co daje nam w przybliżeniu 330 PLN. Jak więc widać różnica w cenie jest wręcz symboliczna. Czytnik Xiaomi Mi Reader jest wyposażony w 6-calowy wyświetlacz e-Ink o rozdzielczości ekranu 1024 × 768 pikseli. Oferuje on gęstość 212 PPI. W urządzeniu nie zabrakło także podświetlenia. To posiada aż 24 stopnie regulacji i może się pochwalić jednolitością na poziomie 90%. Dzięki typowi wyświetlacza zastosowanemu w tym urządzeniu Xiaomi Mi Reader jest odporny na wszelkie odblaski. Kolejnym atutem tego ekranu jest długi czas pracy na baterii oraz to, że nie męczy wzroku w stopniu większym niż prawdziwy papier.

Zobacz też: Google odwołuje się od wyroku za naruszenie praw autorskich

Czytnik jest napędzany czterordzeniowym procesorem Allwinner B300, który jest taktowany zegarem 1,8 GHz. Współpracuje on z 1 GB pamięci operacyjnej. Takie parametry wydają się wystarczające do płynnej pracy. To co jest istotniejsze to pamięć wewnętrzna. Ta wynosi 16 GB, co ma się przekładać na około 5 tysięcy e-booków. Mi Reader działa pod kontrolą specjalnie spreparowanego Androida 8.1. Obsługuje ono szereg typów plików: książki, dzieła internetowe, a także wysokiej jakości komiksy. Czytnik jest zasilany baterią o pojemności 1800 mAh. Można ją naładować przy pomocy portu USB-C. Jeśli chodzi o wagę urządzenia, to wynosi ona 178 gramów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.