Kilka urządzeń z WhatsApp jednocześnie i możliwość korzystania na nich z komunikatora to rzecz, która ma pojawić się w najbliższej przyszłości. Niestety, ale nie jest jeszcze powiedziane, kiedy miałoby to nastąpić. To jednak już praktycznie pewne, bo informacje pochodzą do WABetaInfo, które „rozbiera” wszelkie aktualizacje na części pierwsze. To jednak niejedyna nowość, która ma się pojawić na platformie.

Kilka urządzeń z WhatsApp jednocześnie

Kilka urządzeń z WhatsApp jednocześnie
Fot. PixaBay

Kilka urządzeń z WhatsApp i korzystanie na nich z tego samego numeru, to jeszcze przyszłość. Jednak wygląda na to, że niezbyt odległa. Prawdopodobnie korzystanie z WhatsApp na kilku urządzeniach, będzie z początku ograniczone do czterech sprzętów. Te miałby się pojawić na specjalnej liście zaufanych urządzeń, które wybierałby użytkownik. Wiadomo, że przełączanie się pomiędzy smartfonami czy telefonem, a tabletem, potrafi być uciążliwe. Niedługo już nie będzie, ale więcej informacji o tym, jak ma działać sama funkcja, dalej nie ma.

Korzystanie z WhatsApp na kilku sprzętach jednocześnie, nie będzie jednak jedyną nowością, która pojawi się w komunikatorze. Kolejną będzie usprawniony mechanizm przeszukiwania wiadomości. Będzie można wyszukać wiadomość pochodzącą z konkretnego dnia, co z pewnością znacznie usprawni cały proces. Przynajmniej dla użytkownika, który wiedział, że to czego szuka, powinno być w rozmowie z konkretnego dnia. Będzie można także sortować wyszukane zdjęcia czy pliki przesyłana dalej. Zmianie mają ulec także sposoby przechowywania i kumulowania się danych samej aplikacji. To ma spowodować, że sama aplikacja będzie ważyła mniej.

Zobacz też: WhatsApp ze wsparciem kodów QR

Ostatnio WhatsApp miał problem, bo numery użytkowników można było znaleźć w Google. Teraz problem jest już załatwiony, ale komunikatorowi przydałoby się trochę „dobrej prasy”. Wprowadzenie możliwości logowania się do WhatsApp z tego samego numeru na kilku urządzeniach jednocześnie, byłoby dobrym ruchem. Teraz można tylko czekać na to, aż nowość się pojawi.

Źródło: WABetaInfo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.