WhatsApp to obecnie najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie, z którego korzystają już ponad 2 miliardy osób. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że Facebook stale rozwija swój produkt i regularnie wprowadza do niego nowe funkcje. Dziś WhatsApp otrzymał nowość, która z pewnością ucieszy wielu jego użytkowników.

WhatsApp ze świetną nowością – powitajmy wsparcie dla kodów QR

WhatsApp kody QR

WhatsApp otrzymał dziś świetną funkcję. Mowa o wyczekiwanym wsparciu dla kodów QR, za pomocą których można w łatwy sposób udostępnić swój profil i umożliwić innym osobom nawiązanie z nami kontaktu. Co ważne, w wypadku przypadkowego udostępnienia kodu QR niewłaściwej osobie, można go łatwo unieważnić i wygenerować nowy. Czynność można powtarzać nielimitowaną ilość razy.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Huawei Mate 30 Pro, laptop Lenovo Legion Y540-17, smartwatch Huami Amazfit Bip i więcej w bardzo dobrych cenach!

Oczywiście kody QR to tylko ułatwienie w nawiązywaniu kontaktów, a nie sposób na zachowanie anonimowości, bo udostępniając je, ujawniamy także swój numer telefonu. Na chwilę obecną nowość jest dostępna wersji beta WhatsAppa oznaczonej numerem 2.20.60.27 i przeznaczonej na iPhone’y oraz iPady, jednak już niedługo powinna zawitać także na smartfony z Androidem. Na chwilę obecną nie wiemy dokładnie, kiedy opisywana funkcja trafi do wszystkich użytkowników komunikatora, choć zapewne już niedługo. Co sądzicie o kodach QR w WhatsAppie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.