ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
SMIC planuje inwestycje

Nie tylko Huawei – SMIC zamierza zastąpić TSMC w Chinach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Największy chiński producent układów scalonych, czyli Semiconductor Manufacturing International (SMIC) planuje zebrać 20 miliardów juanów, czyli około 2,8 miliarda dolarów amerykańskich. Mają one posłużyć firmie do dalszego rozwoju, tak aby zapewnić firmom Państwa Środka bezpieczeństwo od decyzji Stanów Zjednoczonych. W ten sposób chroniony ma być nie tylko Huawei, ale także w razie potrzeby i inni producenci.

SMIC planuje inwestycje

SMIC planuje inwestycje

Warto tutaj przypomnieć, że SMIC odciął się już jakiś czas temu od USA. Producent wycofał swoje amerykańskie kwity depozytowe lub ADR-y z giełdy nowojorskiej w 2019 roku. Obecnie firma planuje wykorzystać duże środki zgromadzone na Star Market, aby rozwinąć swój najnowszy układ SN1 i zwiększyć swój kapitał. Warto wyjaśnić, że Star Market jest odpowiedzią Chin na amerykański Nasdaq, który był miejscem narodzin wielu technologicznych gigantów. Według Zhou Ling, zarządzającego funduszem Shanghai Shiva Investment Star Market odgrywa obecnie swoją rolę jako strategiczna platforma fundraisingowa wspierająca własne firmy technologiczne w miarę pogarszania się stosunków USA-Chiny.

Zobacz też: iPhone 12 odkrywa kolejne tajemnice i potwierdza wcześniejsze informacje

SMIC otrzymało w maju, za pośrednictwem chińskich inwestorów państwowych, znaczne środki finansowe w wysokości 2,25 mld dolarów. Zostały one przeznaczone na sfinansowanie rozbudowy zakładu w Szanghaju. Firma planuje zwiększyć swoje zdolności produkcyjne w procesie 14 nm z 6 do 35 tysięcy wafli krzemowych. Ten znaczny wzrost skłonił Departament Handlu USA do podjęcia drastycznych działań w celu jego zdławienia. Wielu ekspertów twierdzi, że odcięcie Huaweia od TSMC w pewnej mierze jest powiązane także z tą sprawą. To oznaczałoby, że nie jest jedynie próbą uderzenia w producenta smartfonów. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy