iPhone 12

iPhone 12 odkrywa kolejne tajemnice i potwierdza wcześniejsze informacje

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Nowy raport pokazuje wydrukowane w 3D makiety czterech iPhone’ów 12, ujawniając nową konstrukcję i pokazuje, że tegoroczne telefony Apple mają miejsce na antenę 5G. Seria iPhone 11 wyposażona była w tackę na kartę SIM po prawej stronie poniżej przycisku zasilania, ale zdjęcia makiet jego nastepcy, opublikowane przez japońską stronę Macotakara, pokazują, że zostały przeniesione poniżej przełącznika głośności po lewej stronie. W ten zrobiono miejsce dla anteny 5G w pakiecie (AIP), takiej jak moduł mmWave Qualcomm 5G NR, co podaje serwis Alibaba.

Zobacz także: Wielkie zmiany w macOS – Apple jednak nie porzuca świetnego projektu

iPhone 12 z 5G we wszystkich modelach – to już pewne

Modele są zgodne z tym, co widzieliśmy wcześniej. Zobaczymy w tym roku cztery iPhone’y 12: dwa niższe modele, dostępne w 5,4-calowych i 6,1-calowych wersjach oraz modele Pro i Pro Max z 6,1-calowymi i 6,7-calowe ekranami (co ciekawe, raport Macotakara wspomina o 6-calowych wyświetlaczach dla obu średnich wersji).

iPhone 12

Przypuszczalnie niższe urządzenia otrzymają dwie tylne kamery w porównaniu do trzech kamer z tyłu dwóch flagowych wersji. Z uwagi na to, że wszystkie gniazda SIM zostały przeniesione, sugeruje, że wszystkie cztery smartfony z Cupertino otrzymają łączność 5G – to potwierdzenie kolejnej wcześniejszej prognozy dla linii iPhone 12.

iPhone 12 odkrywa przed nami kolejne tajemnice

Wszystkie nowe smartfony zachowają wycięcia w ekranie, znane jako notch w telefonach Apple od czasu iPhone’a X. Może jednak będzie on nieco mniejszy. Sama konstrukcja „dwunastki” jest pudełkowata, podobna do kwadratowych iPhone’ów 4 i 5. W przypadku makiet zachowano również port Lightning, przeciwstawiając się plotkom, że dostaną one USB-C, podobnie jak najnowszy iPad Pro.

Modele wydrukowane w 3D są również tego samego rozmiaru, co wcześniej zaprezentowane makiety Macotakara. Wszystkie będą miały grubość 7,4 mm. Jest to mniej więcej taki sam rozmiar jak iPhone 8 (a przed nim 7 i 6S), ale to znacznie mniej niż w najnowszych telefonach, przy grubościach 11 Pro i 11, odpowiednio 8,1 mm i 8,3 mm.

iPhone 12 będzie opóźniony? Nie do końca

Apple może wkrótce zacząć wytwarzać iPhone’a 12, ale raport sugeruje, że początkowo będzie produkował tylko dwa z czterech modeli. Jest to zgodne z serwisem DigiTimes, który twierdzi, że 6,1-calowy iPhone 12 (podobno nazywany iPhone 12 Max) oraz 6,1-calowy iPhone 12 Pro wejdą do masowej produkcji w lipcu lub sierpniu. Raport nie podaje, kiedy inne modele, czyli iPhone 5,4-cala 12 i 6,7-calowy 12 Pro Max wejdą do produkcji, ale dwa 6,1-calowe modele niekoniecznie będą dostępne jako pierwsze. 

Być może trzeba będzie rozpocząć ich produkcję wcześniej, aby były gotowe w tym samym czasie, co ich rodzeństwo, ponieważ najwyraźniej wymagają one modułów dotykowych, które są zlecane innym firmom niż te, które wykonują większość budowy ekranu. Telefony 5,4 i 6,7-cala mają używać ekranów Samsung, w których czujnik dotykowy jest umieszczony bezpośrednio na panelu OLED, zamiast wymagać oddzielnej warstwy zewnętrznej.

Raport niekoniecznie wskazuje na opóźnienie lub rozłożenie w czasie, ponieważ różne modele trafiają do sklepów w różnych momentach, oba są jednak możliwe, a trwająca pandemia COVID-19 powoduje zakłócenie harmonogramu Apple.

źródło: Techradar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy