ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google home android 11 power menu aplikacja

Poznaliśmy pierwszą aplikację, która wspiera nowe Power Menu z Androida 11

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wczoraj Bartosz informował Was o szczegółach nowego Power Menu z Androida 11, który stanowi podstawową nowość w tym systemie. Długo nie musieliśmy czekać, aby Google wydało pierwszą aplikację, która wspiera to rozwiązanie. W końcu inicjatywa musi wyjść od twórcy, więc z wywoływanego menu możemy już sterować naszym inteligentnym domostwem. To Google Home otrzymało ten zaszczyt i jest to zdecydowanie jedno z najlepszych zastosowań nowego rozwiązania z Androida 11.

Google Home pierwszą aplikacją ze skrótami w Power Menu Androida 11

Android 11 wciąż jest w fazie testów i Google udostępnia jedynie deweloperom wczesne wersje oprogramowania, aby mogli oni przystosować swoje aplikacje do nowości, które szykują Amerykanie. Aplikacja Google Home wychodzi naprzeciw i już pokazuje, do czego można wykorzystać rozbudowane Power Menu tytułowego systemu.

Wybrani użytkownicy Pixeli z Androidem 11 DP4 oraz ze wspomnianą aplikacją w wersji 2.23.1.18 byli w stanie uruchomić widoczne powyżej rozwiązanie. W ten sposób pod Power Menu można organizować skróty do zarządzania smart-sprzętem, który został podłączony do naszej Sieci. Jakby nie patrzeć, próżno szukać lepszego pomysłu na zastosowanie tego miejsca. Szybkie skróty są dostępne w ramach paska powiadomień, a te, które teoretycznie rzadziej wykorzystujemy, ujrzymy po przytrzymaniu przycisku blokady.

Zobacz też: Seria Redmi 9 w czterech modelach – specyfikacje i ceny ujawnione.

Naturalnie jestem ciekawy, czy Wy macie pomysł na inne zastosowanie Power Menu z Androida 11? Programiści nigdy nie przestają nas zaskakiwać swoją kreatywnością, więc Google Home to wyłącznie początek. Jednak na prawdziwy rozwój musimy poczekać do oficjalnej premiery. O ile faktycznie deweloperzy będą zainteresowani tą nowością.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy