Redmi 7A z Android 10

Seria Redmi 9 w czterech modelach – specyfikacje i ceny ujawnione

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W ubiegłym miesiącu nadchodzący smartfon Redmi 9 został zauważony w bazie danych platformy certyfikacyjnej Bluetooth SIG. Nowy wyciek udostępniony przez indyjskiego informatora Sudhanshu Ambhore ujawnił całą specyfikację i ceny serii Redmi 9. W przecieku wspomniano, że w skład serii wchodzą aż cztery urządzenia. Będziemy mieli więc do czynienia z Redmi 9, Redmi 9C z NFC, Redmi 9C bez NFC i Redmi 9A.

Specyfikacje i ceny serii Redmi 9

Specyfikacje i ceny serii Redmi 9

Smartfony te mają wiele cech wspólnych. Wszystkie zostaną wyposażone w 6,53-calowe ekrany IPS LCD. Jednak tylko Redmi 9 dostanie taki o rozdzielczości Full HD+, czyli 1080 × 2400 pikseli. Pozostałe warianty obsługują rozdzielczość HD+, czyli 720 × 1600 pikseli. Różnica jest zauważalna także w wydajności. Redmi 9A jest najsłabszym telefonem w serii, ponieważ jest napędzany przez układ mediaTek Helio A25. Ten jest wspierany przez 3 GB RAM i 32 GB pamięci masowej. MediaTek Helio G35 jest sercem obydwu wariantów 9C. Smartfony te również otrzymają 3 GB RAM, jednak dostaną więcej miejsca na pliki, bo 64 GB. Redmi 9 jako najwydajniejszy model z serii oferuje układ Helio G70. MWspierać go będzie 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB masowej. Wszystkie trzy modele posiadają podwójne gniazdo nano-SIM i wsparcie dla gniazda kart microSD.

Zobacz też: Lenovo Flex 5 to nowy, budżetowy laptop konwertowalny

Różnice są znaczne także w kwestii aparatów. Redmi 9A ma 13 Mpix obiektyw z tyłu obudowy. Redmi 9C NFC ma dodatkowo czujnik głębi 2 Mpix. Sporym zaskoczeniem jest tu wariant bez NFC. Ten ma bowiem potrójny aparat. Obok matrycy 13 i 2 Mpix znajdziemy tam również oczko aparatu 5 Mpix. Niestety, nie znamy jego przeznaczenia. Redmi 9 został natomiast wyposażony w poczwórny aparat z modułem głównym 12 Mpix, którego wspierają obiektywy 8, 5 i 2 Mpix.

Wspólne cechy serii Redmi 9

Oprócz wyżej wspomnianej przekątnej ekranu urządzenia te mają wiele cech wspólnych. Wszystkie te smartfony mają aparat selfie o rozdzielczości 5 Mpix. Łączy je także bateria o pojemności 5000 mAh. Niestety, przeciek nie wspomina o szybkim ładowaniu. Inne wspólne cechy, które są dostępne we wszystkich trzech modelach to czytnik linii papilarnych, USB-C, gniazdo audio 3,5 mm i nadajnik podczerwieni. 

Spodziewane ceny

W przecieku jest mowa o zakresie cenowym smartfonów Redmi 9A, Redmi 9C i Redmi 9. Przewiduje się, że w Europie cena Redmi 9A wyniesie od 100 euro do 120 euroRedmi 9C w obydwu wariantach ma kosztować od 130 euro do 150 euro. Redmi 9 będzie kosztować od 160 euro do 180 euro. Smartfony te mają pojawić się na rynku jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy