Routery Mi-Fi to urządzenia, które doceniają osoby, które zawsze są w podróży. Umożliwiają one korzystanie z sieci bez dodatkowego drenowania baterii. Kiedy się przemieszczamy pociągiem czy autobusem lub po prostu jesteśmy poza domem, nie zawsze mamy dostęp do publicznej sieci Wi-Fi. Wiele osób obawia się, z resztą słusznie, podłączania się do takich sieci. Często też oferowany przez nie internet jest tylko teoretyczny i działa wręcz tragicznie. Rozwiązaniem jest wtedy udostępnianie internetu przez smartfon, co jednak szybko drenuje jego baterię. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie router Mi-Fi, który ma swój własny akumulator. Jednym z takich urządzeń jest Huawei Mobile WiFi 3.

Huawei Mobile WiFi 3

Huawei Mobile WiFi 3

Gigant z Państwa Środka jest jednym z największych producentów routerów sieci komórkowych na świecie. Zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych. Podłączanych fizycznie, jak i tych na Wi-Fi. Dobrym przykładem jego możliwości jest pierwszy tego typu router z obsługą sieci 5G, który zaskakuje także pod wieloma innymi względami. Jednak Huawei Mobile WiFi 3 jest produktem znacznie prostszym, lżejszym i oczywiście tańszym.

Zobacz też: Majowa aktualizacja Windows 10 wstrzymana – problemy pod kontrolą

Zacznijmy od jego ceny. Ta wynosi zaledwie 269 juanów, czyli około 150 PLN. Jak na swoją klasę sprzętu to naprawdę niewiele. Router jest przyjazny dla kieszeni i nie chodzi tu tylko o jego cenę, ale także wymiary. Producent nie podał dokładnych liczb, jeśli chodzi o wysokość i szerokość, jednak zarzeka się, że jest on nie większy od karty kredytowej. Jego grubość wynosi natomiast 14 mm. Jeśli zaś chodzi o wagę, to ta wynosi 73 gramy. Jest to więc sprzęt, którego nie powinniśmy odczuwać nawet po całym dniu na nogach. Rozmiary to jednak nie wszystko, liczą się jego pozostałe parametry. Może on osiągać prędkość do 150 Mbps i wspiera technologie 3G i 4G. Ponadto można do niego podłączyć do 16 urządzeń w tym samym czasie. Jeśli zaś chodzi o wbudowany akumulator, to oferuje on pojemność 1500 mAh. To powinno wystarczyć na przynajmniej kilka godzin pracy. Podanie konkretnej wartości tutaj jest jednak niemożliwe. Wszystko zależy od mocy sygnału i tego, jak korzystamy z sieci.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.