Majowa aktualizacja Windows 10 powoduje pewne problemy na niektórych sprzętach, więc Microsoft zdecydował się na jej wstrzymanie. Wprawdzie dalej można ją niejako wymusić, ale tym samym można narazić się na problemy. Lepiej będzie chwilę zaczekać, aż firma wypuścić poprawioną wersję najnowszej aktualizacji dla swojego systemu. Co poszło nie tak tym razem?

Majowa aktualizacja Windows 10 wstrzymana

Majowa aktualizacja Windows 10
Fot. Informacja o wstrzymaniu aktualizacji Windows 10

Majowa aktualizacja Windows 10, którą niektórzy użytkownicy mogą pobierać z wykorzystaniem Windows Update, nie będzie dostępna dla wszystkich. Jeszcze nie, bo jak się okazało, pliki mogą powodować sporo problemów na części sprzętów. Obecnie Microsoft pracuje w pocie czoła nad tym, by znane mu problemy zostały rozwiązane. Chodzi m.in. o to, że występuje problem z podłączeniem więcej, niż jednego sprzętu przez Bluetooth. Do tego dochodzi kłopot w przypadku Surface Book 3, Surface Laptop 3, Surface Pro X czy Surface Pro 7. Tam może występować niechciany reboot systemu czy wysyp błędów. Ponoć ten występuje w przypadku, kiedy używa się opcji Always On czy Always Connected.

Dobrze, że Microsoft wstrzymuje aktualizacje, jeżeli jest świadom problemów. Użytkownicy, którzy na nią czekali, mogą jednak sprawdzić w Windows Update, czy przypadkiem się tam nie znajduje. Jednak warto się wstrzymać z instalacją, a szczególnie wtedy, kiedy zobaczy się komunikat, który umieścił przy aktualizacji sam Microsoft. Można w nim przeczytać, że nasz sprzęt nie jest kompatybilny z nowymi plikami i trzeba po prostu zaczekać. Nic więcej nie trzeba robić.

Zobacz też: Obrotowy pierścień powróci do Galaxy Watch?

Aktualizacje systemowe mogą powodować problemy, co chyba dla nikogo nie jest niczym specjalnie nowym. Jednak w przypadku tak dużej firmy, jak Microsoft, chciałoby się, żeby takie problemy nie występowały. Tym razem przynajmniej starano się ograniczyć problem, zanim ten uziemił kilka sprzętów.

Źródło: The Verge / Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.