ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei 5G Mobile WiFi

Kieszonkowy router 5G Huaweia z potężną baterią

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kieszonkowe routery Wi-Fi korzystające z sieci komórkowych, zwane także jako Mi-Fi, były dość popularne jeszcze kilka lat temu. Paczki danych w ofertach głosowych były śmiesznie małe. Jeśli więc ktoś dużo podróżował, musiał korzystać z dedykowanego internetu mobilnego. Wiele osób decydowało się na modemy podłączane do portu USB. Jednak Mi-Fi pozwalało na korzystanie z internetu przez kilka urządzeń jednocześnie oraz nie groziło uszkodzeniem portu w trasie. Sam dość długo korzystałem z podobnego rozwiązania sparowanego z iPodem Touch czwartej generacji.

Huawei 5G Mobile WiFi

Huawei 5G Mobile WiFi

Okazuje się, że Huawei postanowił dać drugie życie tej kategorii urządzeń, wprowadzając je w świat technologii najnowszej generacji. Chiński producent stworzył modem Mi-Fi z obsługą sieci 5G, a właściwie dwa. Huawei 5G Mobile WiFi i Huawei 5G Mobile WiFi Pro to wbrew pozorom dwa odmienne urządzenia. Pierwszy z nich to po prostu modem Mi-Fi, którego sercem jest modem Balong 5000 z obsługą NSA i SA. Oferuje on przepustowość do 1,56 Gbps przy pobieraniu i do 867 Mbps przy wysyłaniu plików. Jako urządzenie bezprzewodowe jest rzecz jasna wyposażony w baterię. Ta ma pojemności 4000 mAh i wspiera szybkie ładowanie do 18 W.

Zobacz też: Honor Band 5i przedstawiony. Kable są mu zbędne

Huawei 5G Mobile WiFi Pro pod względem możliwości transmisji danych wypada identycznie. To, co go odróżnia to bateria. Ta ma pojemność aż 8000 mAh i wspiera ładowanie do 40 W. Dodatkowo wspiera szybkie ładowanie do 40 W. Bycie mobilnym routerem to tylko początek jego możliwości. Może on bowiem także służyć jako powerbank. Może on ładować urządzenia przewodowo z mocą do 22,5 W. To jednak wciąż nie wszystko. Oferuje on także bezprzewodowe ładowanie innych urządzeń. W tym przypadku oferuje moc do 15 W. Dzięki niemu możemy nie tylko korzystać z internetu 5G, ale także naładować inne urządzenia, jak na przykład smartfona albo słuchawki bezprzewodowe. Niestety, producent nie podał ceny tych modemów. Wiadomo jednak, że trafią one do sprzedaży już w grudniu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy