Zapasy podzespołów Huawei

Huawei chwali się zapasami podzespołów – pozwolą one przeczekać gigantowi burzę

Newsy

Według doniesień Huawei zbudował rezerwy dla kluczowych układów amerykańskiej produkcji, które mają mu wystarczyć na okres do 2 lat. Ruch ten został wykonany przez chińskiego giganta technologicznego, aby zabezpieczyć swoje działania przed sankcjami ze strony USA. Warto jednak zaznaczyć, że nie chodzi tu jedynie o podzespoły dedykowane smartfonom. Nie wolno zapominać, że to tylko jeden z wielu rynków, na których działa chiński gigant.

Zapasy podzespołów Huawei

Zapasy podzespołów Huawei

Te same źródła ujawniły, że duże rezerwy dotyczyły przede wszystkim procesorów klasy serwerowej firmy Intel i Xilinx na programowalne układy. Procesory te są najwyraźniej najistotniejszymi komponentami, które Huawei wykorzystuje w swoich stacjach bazowych i powstającym biznesie chmury. W końcu Huawei jest głównym graczem w branży infrastruktury sieciowej i sprzętu 5G, a także rozwija usługi oparte na chmurze. Robienie zapasów to dobra metoda na zabezpieczenie się, ma jednak swoje wady. Analitycy zwracają uwagę, że poleganie na składowanych chipach może w pewnej perspektywie czasu utrudnić konkurencyjność firmy. W końcu będzie ona musiała opierać się na przestarzałej technologii. 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Huawei P20 Pro i Huawei Mate 10 otrzymują aktualizację do Androida 10 wraz z EMUI 10

Huawei ujawnił ostatnio, że wydał 23,45 mld dolarów na zrobienie zapasów w 2019 roku. Stanowi to znaczący skok, bo aż o 73 procent w stosunku do 2018 roku. W szczególności wydaje się, że Huawei był bardziej skoncentrowany na budowaniu rezerw na programowalne chipsety Xilinx. Te mogą bowiem pochwalić się większą elastycznością, jeśli chodzi o możliwości. W tym samym okresie firma zwiększyła zapasy komponentów pamięci, takich jak NAND i DRAM firm Samsung, SK Hynix, Micron i Kioxia. Jak widać, Huawei nie da się tak łatwo w walce z USA i może przetrwać przez wiele miesięcy. Nie oznacza to jednak, że okres ten nie będzie trudny dla giganta.

Źródło: Gizmohcina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x