Huawei został wpisany na Listę Podmiotów przez rząd USA w maju ubiegłego roku, a ostatnio zakaz ten został przedłużony o kolejny rok. Dodatkowo Stany Zjednoczone zaostrzyły przepisy, przez co ograniczyły firmie dostęp do procesorów. Huawei spodziewa się, że to nie koniec działań rządu USA przeciwko niemu i już zawczasu stara się przygotować na najgorsze. W tym celu firma nie tylko organizuje wewnętrzne łańcuchy dostaw, ale także robi zapasy od producentów zagranicznych.

Huawei wykupuje układy pamięci

Huawei wykupuje układy pamięci

Obecnie chiński gigant poszukuje pomocy u takich firm jak Samsung Electronics i SK Hynix. W ten sposób pomimo rosnącej presji ze strony Stanów Zjednoczonych gigant chce zabezpieczyć dostawy układów pamięci. Te bowiem wciąż nie podlegają nowym zasadom władz USA. Jak wynika z raportów, Huawei jest jednym z największych klientów Samsunga i SK Hynix. Firma wydaje ponad 10 bilionów won na zakup układów pamięci DRAM i NAND flash od firm południowokoreańskich. Producenci układów pamięci nie podlegają wprawdzie ograniczeniom ogłoszonym niedawno przez Stany Zjednoczone. Jednak Huawei obawia się, że to się może wkrótce zmienić, więc producent postanowił się przygotować zawczasu.

Zobacz też: Flagowy smartfon do 2000 zł – oto urządzenia, które warto wziąć pod uwagę

Jest to świetna wiadomość zarówno dla Samsunga, jak i SK Hynix. Rynek pamięci przez długi czas wykazywał straty. Obecnie również wzrosty są jedynie w segmencie komputerów osobistych, a według analityków to jedynie tymczasowy trend. Robienie zapasów przez Huaweia zapewni koreańskim gigantom całkiem spory rynek zbytu. Zwłaszcza że firma stara się przygotować zapasy na przynajmniej kilkanaście miesięcy. Warto tu dodać, że Samsung ostatnio rozpoczął budowę fabryki układów w Chinach. Możliwe więc, że spora część z nich powstanie od razu na miejscu, a jej budowa jest związana bezpośrednio z Huaweiem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.