Brytyjski premier używa Huaweia P20

Huawei P20 Pro i Huawei Mate 10 otrzymują aktualizację do Androida 10 wraz z EMUI 10

1 minuta czytania
Komentarze

Huawei doskonale wie, że kluczem do sukcesu jest regularne wspieranie swoich smartfonów i innych urządzeń. Dlatego też teraz producent ogłosił, że rozpoczął już rozprowadzanie globalnej aktualizacji do Androida 10 wraz z EMUI 10 dla smartfonów Huawei P20 Pro i Huawei Mate 10. Według harmonogramu wymienione urządzenia miały się załapać na Androida 10 dopiero w połowie czerwca.

Huawei P20 Pro i Huawei Mate 10 już z aktualizacją do Androida 10 i EMUI 10

Wczoraj smartfony Huawei P30 i Huawei P30 Pro zaczęły otrzymywać aktualizację do EMUI 10.1. Teraz przyszła pora na modele P20 Pro i Mate 10, choć one załapały się jedynie (lub aż) na EMUI 10 działające na bazie Androida 10. Choć uaktualnienie zostało udostępnione globalnie drogą OTA, jak zawsze jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Rzecz jasna instalacja nowej wersji oprogramowania nie sprawi, że z waszych smartfonów znikną usługi Google.

Zobacz także: „Brak reakcji doprowadzi do tragedii” – apel o ściganie osób niszczących maszty telekomunikacyjne

Obie aktualizacje są dość masywne, bo ta przeznaczona dla Huaweia Mate 10 waży 4,39 GB, a dla Huaweia P20 Pro jeszcze więcej, bo aż 4,59 GB. W kwestii wprowadzanych nowości należy przede wszystkim wspomnieć o odświeżonym interfejsie użytkownika, ciemnym motywie systemowym, a także nowych ustawieniach prywatności, animacjach i gestach. Jeśli nie możecie się już doczekać opisywanego uaktualnienia, a powiadomienie o jego dostępności jeszcze się nie pokazało, to nie zaszkodzi spróbować wywołać go ręcznie. W tym celu wystarczy udać się do ustawień i przejść do zakładki poświęconej aktualizacji oprogramowania. Ktoś już zainstalował? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Motyw