ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ustawa o cyberbezpieczeństwie zagraża małym operatorom

Nowy typ anten dla sieci 5G rozwiąże największe bolączki nowej technologii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei ogłosił właśnie rozwiązanie CableFree, które jest nowym projektem anteny dla stacji bazowych 5G. W ten sposób producent poprawił różne aspekty dotyczące anten stacji bazowych 5G. Wydajność radiacyjna, integracja i pojemność energetyczna zostały zmodernizowane, wyznaczając nowy etap standardów technologii antenowej w miarę przechodzenia świata w erę 5G. W ten sposób efektywność sieci nowej generacji będzie jeszcze większa. Jest to także rozwiązanie dla problemów wieku dziecięcego, które dręczą nową technologię.

Huawei CableFree

Huawei CableFree

Wraz z szerszym zastosowaniem nowszej i szybszej technologii, najnowszy standard sieciowy spowodował również wiele utrudnień, jak na przykład konieczność poszerzenia pasma. To natomiast wymaga dostosowania całości nadajnika do nowych warunków. Nowa technologia antenowa jest lepiej przystosowana do podjęcia ogromnych wyzwań, które są stawiane przed siecią 5G. Huawei CableFree przyczyni się do ogólnej poprawy zasięgu sieci 5G. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ jedną z głównych wad tej technologii jest jej znacznie węższy zasięg w porównaniu z poprzednimi generacjami, przynajmniej kiedy mówimy o transmisji w wysokich częstotliwościach. Wraz z wprowadzeniem pasm wysokiej częstotliwości w 5G, zyski z anteny muszą być zwiększone dla szerszego zasięgu. To właśnie tutaj pomaga nowa technologia, która oferuje 20 procent większą wydajność promieniowania.

Zobacz też: YouTube Signature Devices – nowe smartfony dostają specjalne funkcje

Dodatkowo CableFree stara się również ograniczyć aspekty fizyczne. Nowa, sześciopasmowa antena jest lżejsza o 10 kg od rozwiązań stosowanych do tej pory. Rozwiązanie to oferuje lepszą interakcję pomiędzy dwoma różnymi elementami mechanicznymi, co przekłada się na mniejsze i prostsze złącza. To natomiast znacznie upraszcza projekt nowych anten w porównaniu z obecnymi standardami. Zmniejszeniu uległa także ilość elektroniki ulokowanej w antenie. Wszystko dzięki zastosowaniu większej ilości rozwiązań jednoukładowych. Takie podejście nie tylko uprościło konstrukcję, ale także przyczyniło się do mniejszego zapotrzebowania na energię przez te konkretne elementy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy