Pamiętacie jeszcze o czymś takim, jak YouTube Signature Devices? Przyznaję się bez bicia, że w pierwszej chwili zapomniałem, po co tak właściwie stworzono ten standard. Niemniej dodanie nowych modeli odświeżyło pamięć. Otóż Google postanowiło, że będzie na swój sposób certyfikować urządzenia, które z kolei będą mogły uruchamiać specjalne funkcje na YouTube. Wśród nich znajdują się między innymi filmy 360 stopni, rozdzielczość 4K, HDR, więcej klatek na sekundę i nowsze kodeki. YouTube Signature Devices zostało przedstawione razem z Samsungiem Galaxy Note9 i od tamtego czasu lista wspieranych urządzeń naprawdę rzadko była aktualizowana.

Twój smartfon powinien należeć do YouTube Signature Devices – poznaj nowości

ekran OnePlus 8 Pro
Fot. OnePlus 8 Pro

Zaczęto od 18 smartfonów i przez niecałe dwa lata zaledwie dwukrotnie udostępniano zauważalną aktualizację. Tym razem miała miejsce kolejna z nich. Otóż do tego elitarnego grona dołączają OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, LG V60 ThinQ, Motorola Edge i Edge+. Również na liście znalazła się Motorola One Fusion+, o której informowałem Was wczoraj. Naturalnie wśród wspieranych modeli nie brakuje niemalże wszystkich Pixeli (poza pierwszą generacją), prawie wszystkich flagowych smartfonów Samsunga od Galaxy S8 w górę, jak i wybranych propozycji od Sony, Huawei oraz Xiaomi. Swego rodzaju rodzynkami pozostają Asus ROG Phone II oraz Oppo Find X2 Pro. Zainteresowanych pełną listą urządzeń z certyfikatem YouTube Signature Devices odsyłam na stronę firmy.

Zobacz też: Civilization VI za darmo – kolejna perełka od Epic Games!

Spodziewam się, że dla niektórych informacja o istnieniu tego standardu może być zaskoczeniem na dwa sposoby. Pierwszy to w ogóle świadomość, że nie wszystkie smartfony wspierają wymienione wcześniej możliwości usługi. Drugi z kolei sprowadza się do tego, że w ogóle nie wiadomo było o istnieniu takich rozwiązań w mobilnym wydaniu. Niemniej już znacie YouTube Signature Devices, więc… zawsze to jakiś kolejny plus w ocenie poszczególnych smartfonów.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.