Sundar pichai Google ceo

Google zadowolone ze współpracy z Apple – kolejne projekty w drodze?

Newsy

Apple za czasów Steve Jobsa nie lubiło Google, co można uznać za delikatne określenie. Twórca firmy z Cuppertino doceniał oryginalność, a Androida traktował jako kradzież pomysłu i chciał go zniszczyć. Niemniej lata lecą, podejścia korporacji się zmieniają, a przede wszystkim świat się zmienia. Duże zmiany poczynił koronawirus, który połączył Apple i Google w celu stworzenia wspólnej platformy do komunikowania użytkowników o kontakcie z osobą zarażoną. Prezes giganta z Mountain View postanowił oficjalnie skomentować tę współpracę.

COVID-19 łączy wrogów? Google chciałoby więcej wspólnych projektów z Apple

Sundar Pichcai
Sundar Pichai, CEO Google.

Na pewno trzeba uznać stworzoną platformę za duży sukces. To jeden z niewielu projektów, kiedy Google i Apple faktycznie mogą ze sobą współpracować bez znaczenia, czy jeden lub drugi wyjdzie na tym lepiej. Przede wszystkim liczy się dobro użytkowników. Naturalnie lokalne odczucia mogą być inne – niestety w Polsce ta usługa się nie sprawdza. Niemniej teraz nie o tym, a odczuciach Sundara Pichai, który postanowił oficjalnie wyrazić swoje zadowolenie z tej współpracy. Mało tego, Google chętnie rozpoczęłoby kolejne wspólne projekty z Apple. Interpretacje tej wypowiedzi mogą być różne – po prostu pochwała drugiej firmy lub zapowiedź innych projektów. Tym razem niekoniecznie związanych z dbaniem o zdrowie, a po prostu budowaniem wspólnej platformy. Do czego? W tym wypadku możemy sięgać daleko ze swoimi fantazjami, gdyż próżno oczekiwać konkretów.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Czym będzie Poco M2 Pro?

Niemniej niektórzy już mogą dopatrywać się złej wróżby w tym wszystkim. Jeszcze większa integracja platform Apple i Google może skutkować tym, że szansa na pojawienie się trzeciego, równie istotnego gracza na rynku będzie maleć. Tak, dzisiaj jest niska, ale dalej istnieje. W momencie, gdy Android i iOS będą w dużej mierze integrować kluczowe dla konsumentów funkcje, tak duopol pozostanie duopolem na zawsze. Mimo wszystko nie bądźmy aż tak negatywnie nastawieni, bo w końcu od ponad 10 lat nie udało się wielu dużym firmom stworzenie konkurencyjnej platformy.

Źródło: Gizchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x