Vivo X50 Pro z aparatem 50 Mpix Samsunga

Aparat 50 MPx od Samsunga zadebiutuje u innego producenta – a to nie koniec rewolucji

Newsy

Na początku tego tygodnia Samsung zaprezentował swój nowy moduł aparatu ISOCELL GN1. Jego głównym wyróżnikiem jest rozdzielczość 50 Mpix przy zachowaniu wymiarów matrycy jak w wersji 108 Mpix. Wiele osób miało nadzieję zobaczyć go w Galaxy Note20. Jednak okazało się, że Samsung będzie nadal korzystać ze znanego między innymi z Galaxy S20 Ultra czujnika 108 Mpix w swoim następnym smartfonie Galaxy Note. Aparat 50 Mpix nie będzie jednak długo czekał na gospodarza. Okazuje się, że Vivo X50 Pro będzie pierwszym urządzeniem, które skorzysta z tego rozwiązania.

Vivo X50 Pro z aparatem 50 Mpix Samsunga

Vivo X50 Pro z aparatem 50 Mpix Samsunga

Producent wskazał, że jego nadchodzący flagowy smartfon, Vivo X50 Pro, może korzystać z czujnika ISOCELL GN1 o rozdzielczości 50 Mpix jako głównego aparatu. Kierownik produktu pochwalił nowy czujnik koreańskiego producenta. Ujawnił przy tym, że moduł ten oferuje rozmiar pojedynczego piksela na poziomie 2,4 µm, a cała matryca ma 1/1,3 cala. Warto tu dodać, że piksele w aparacie 108 Mpix mają 0,8 µm. Są więc aż trzy razy mniejsze. Producent dodał także, że telefon może również przechwytywać obrazy 100 Mpix, chociaż nie wyjawił, w jaki sposób ma się to odbywać. Wszystkie te cechy pokrywają się z możliwościami ISOCELL GN1.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: RTG w OnePlus 8 Pro? Xiaomi miało to wcześniej!

To jednak nie koniec rewolucji, jeśli chodzi o główny aparat. Nadchodzący smartfon Vivo będzie również wyposażony w technologię stabilizacji kardanowej aparatu. Mechanizm ten ma ramę magnetyczną, która jest sterowana przez cewki głosowe. Istnieje również wspornik zawieszenia, który jest połączony z podstawą za pomocą podwójnych łożysk kulkowych. Ustawienie to umożliwia uzyskanie kątów nachylenia osi X i Y do 3 stopni każdy, co, jak twierdzi firma, jest trzykrotnie lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych OIS. Duża jasność matrycy, jak i stabilizacja obrazu mogą oznaczać, że Vivo X50 Pro będzie najlepszym smartfonem do nagrywania filmów.

Źródło: Sammobile, Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x